Groenpeil

Startbaanbuurt in Amstelveen

Buurt in wijk Keizer Karelpark, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1185 en postcodegebied 1187. 1.885 inwoners in 1.123 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 929 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,9%.

Woningen
1.123
CBS 2025
Inwoners
1.885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 458.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
96,8%
EP-Online, 929 gelabeld
Dekking energielabels
82,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Startbaanbuurt
Labelverdeling Startbaanbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++8,0%74
A+++67,4%626
A++3,7%34
A+1,6%15
A13,3%124
B2,8%26
C1,5%14
D0,2%2
E1,0%9
F0,4%4
G0,1%1
Totaal gelabeld100%929
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%143
A+++4,4%1.233
A++3,1%876
A+5,6%1.558
A31,6%8.856
B16,8%4.712
C19,1%5.368
D9,2%2.579
E5,9%1.658
F2,4%662
G1,5%415
Totaal gelabeld100%28.060
Energielabels Startbaanbuurt vergeleken met Amstelveen
LabelStavenStartbaanbuurtAmstelveen
A++++8,0%0,5%
A+++67,4%4,4%
A++3,7%3,1%
A+1,6%5,6%
A13,3%31,6%
B2,8%16,8%
C1,5%19,1%
D0,2%9,2%
E1,0%5,9%
F0,4%2,4%
G0,1%1,5%

Startbaanbuurt Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 82,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Startbaanbuurt vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenStartbaanbuurtAmstelveen
vóór 19450,0%6,5%
1945–19640,0%21,1%
1965–19743,7%25,3%
1975–19910,1%18,2%
1992–20054,1%10,1%
2006–20144,6%9,6%
2015 en later87,5%9,1%

Startbaanbuurt Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 87,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Startbaanbuurt vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenStartbaanbuurtAmstelveen
Vrijstaand0,1%2,6%
Twee-onder-een-kap0,6%7,0%
Hoekwoning1,1%5,3%
Tussenwoning2,3%25,6%
Appartement95,9%59,4%
Onbekend type0,0%0,0%

Startbaanbuurt Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
101
9,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
453 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
69 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Keizer Karelpark

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.