Groenpeil

Randwijck Oost in Amstelveen

Buurt in wijk Randwijck, gemeente Amstelveen, postcodegebied 1181 en postcodegebied 1183. 3.720 inwoners in 1.714 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.055 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
1.714
CBS 2025
Inwoners
3.720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 602.000
CBS 2025, gemeente € 568.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
34,1%
EP-Online, 1.055 gelabeld
Dekking energielabels
61,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Randwijck Oost
Labelverdeling Randwijck Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%10
A++2,2%23
A+1,4%15
A17,7%187
B11,8%125
C26,5%280
D17,7%187
E13,2%139
F6,0%63
G2,5%26
Totaal gelabeld100%1.055
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
Ter vergelijking: gemeente Amstelveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%144
A+++5,0%1.404
A++3,2%904
A+5,7%1.617
A31,7%8.933
B16,8%4.743
C18,9%5.336
D8,7%2.452
E5,7%1.601
F2,3%638
G1,4%404
Totaal gelabeld100%28.176
Energielabels Randwijck Oost vergeleken met Amstelveen
LabelStavenRandwijck OostAmstelveen
A++++0,0%0,5%
A+++0,9%5,0%
A++2,2%3,2%
A+1,4%5,7%
A17,7%31,7%
B11,8%16,8%
C26,5%18,9%
D17,7%8,7%
E13,2%5,7%
F6,0%2,3%
G2,5%1,4%

Randwijck Oost Amstelveen

Deze verdeling gaat over de 61,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Randwijck Oost vergeleken met Amstelveen
BouwperiodeStavenRandwijck OostAmstelveen
vóór 194514,7%6,5%
1945–196438,1%21,0%
1965–197444,7%25,0%
1975–19910,3%18,2%
1992–20050,0%10,1%
2006–20140,0%9,6%
2015 en later2,2%9,6%

Randwijck Oost Amstelveen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 44,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Randwijck Oost vergeleken met Amstelveen
WoningtypeStavenRandwijck OostAmstelveen
Vrijstaand0,6%2,6%
Twee-onder-een-kap5,6%6,9%
Hoekwoning5,4%5,4%
Tussenwoning23,7%25,5%
Appartement64,7%59,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Randwijck Oost Amstelveen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
201
11,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 24,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
742 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
25
48 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Randwijck

Alle buurten in Amstelveen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.