Postcodegebied 1181 Amstelveen
Postcodegebied 1181 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amstelveen, gemeente Amstelveen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1181 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 6.216
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 684.572
- CBS 2025
- Label A of B
- 48,1%
- EP-Online, 6.216 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 169
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 |
| A+++ | 4,6% | 287 |
| A++ | 5,3% | 330 |
| A+ | 5,0% | 310 |
| A | 17,4% | 1.081 |
| B | 15,8% | 983 |
| C | 21,0% | 1.305 |
| D | 12,9% | 802 |
| E | 10,6% | 659 |
| F | 4,6% | 287 |
| G | 2,7% | 170 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.216 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 2 | |
| A+++ | 4,6% | 287 | |
| A++ | 5,3% | 330 | |
| A+ | 5,0% | 310 | |
| A | 17,4% | 1.081 | |
| B | 15,8% | 983 | |
| C | 21,0% | 1.305 | |
| D | 12,9% | 802 | |
| E | 10,6% | 659 | |
| F | 4,6% | 287 | |
| G | 2,7% | 170 |
Deze verdeling gaat over 6.216 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,9% | 1.053 | |
| 1945–1964 | 46,1% | 2.865 | |
| 1965–1974 | 16,4% | 1.022 | |
| 1975–1991 | 2,8% | 175 | |
| 1992–2005 | 4,9% | 302 | |
| 2006–2014 | 2,3% | 146 | |
| 2015 en later | 10,5% | 653 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1181
- Elsrijk Oost 1.745 woningen
- Elsrijk West 1.357 woningen
- Kruiskerkbuurt 905 woningen
- Randwijck Oost 1.714 woningen
- Randwijck West 850 woningen
- Stadshart 1.730 woningen
- Vredeveldbuurt 1.197 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.