Groenpeil

Erasmusparkbuurt-Oost in Amsterdam

Buurt in wijk Landlust, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1055 en postcodegebied 1056. 1.825 inwoners in 883 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 648 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
883
CBS 2025
Inwoners
1.825
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 550.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
41,2%
EP-Online, 648 gelabeld
Dekking energielabels
73,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Erasmusparkbuurt-Oost
Labelverdeling Erasmusparkbuurt-Oost
LabelAandeelWoningen
A++0,3%2
A+1,9%12
A14,4%93
B24,7%160
C34,9%226
D11,4%74
E6,9%45
F2,8%18
G2,8%18
Totaal gelabeld100%648
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Erasmusparkbuurt-Oost vergeleken met Amsterdam
LabelStavenErasmusparkbuurt-OostAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,3%4,6%
A+1,9%6,4%
A14,4%30,2%
B24,7%14,4%
C34,9%20,7%
D11,4%10,0%
E6,9%4,9%
F2,8%2,4%
G2,8%2,6%

Erasmusparkbuurt-Oost Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 73,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Erasmusparkbuurt-Oost vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenErasmusparkbuurt-OostAmsterdam
vóór 194565,0%35,6%
1945–196416,8%9,7%
1965–19740,0%6,3%
1975–19912,8%14,5%
1992–200515,4%9,1%
2006–20140,0%8,3%
2015 en later0,0%16,5%

Erasmusparkbuurt-Oost Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 65,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Erasmusparkbuurt-Oost vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenErasmusparkbuurt-OostAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,7%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,2%7,7%
Appartement99,8%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Erasmusparkbuurt-Oost Amsterdam

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Landlust

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.