Groenpeil

Landlust-Zuid in Amsterdam

Buurt in wijk Landlust, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1055 en postcodegebied 1056. 4.120 inwoners in 2.278 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.952 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
2.278
CBS 2025
Inwoners
4.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 474.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
39,1%
EP-Online, 1.952 gelabeld
Dekking energielabels
85,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Landlust-Zuid
Labelverdeling Landlust-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,2%3
A++0,3%6
A+1,8%36
A21,5%419
B15,3%299
C25,9%506
D15,5%303
E5,9%115
F3,5%69
G10,0%195
Totaal gelabeld100%1.952
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Landlust-Zuid vergeleken met Amsterdam
LabelStavenLandlust-ZuidAmsterdam
A++++0,1%0,3%
A+++0,2%3,4%
A++0,3%4,6%
A+1,8%6,4%
A21,5%30,2%
B15,3%14,4%
C25,9%20,7%
D15,5%10,0%
E5,9%4,9%
F3,5%2,4%
G10,0%2,6%

Landlust-Zuid Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 85,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Landlust-Zuid vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenLandlust-ZuidAmsterdam
vóór 194596,8%35,6%
1945–19640,2%9,7%
1965–19740,8%6,3%
1975–19910,9%14,5%
1992–20050,3%9,1%
2006–20141,1%8,3%
2015 en later0,1%16,5%

Landlust-Zuid Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 96,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Landlust-Zuid vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenLandlust-ZuidAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,7%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,2%7,7%
Appartement99,7%88,1%
Onbekend type0,1%0,9%

Landlust-Zuid Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Landlust

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.