Huntum in Amsterdam
Buurt in wijk H-buurt, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1102. 180 inwoners in 80 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 147 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.
- Woningen
- 80
- CBS 2025
- Inwoners
- 180
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 580.000
- CBS 2025, gemeente € 518.000
- Koopwoningen
- 85,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 91,2%
- EP-Online, 147 gelabeld
- Dekking energielabels
- 100,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 38,8% | 57 |
| A++ | 32,0% | 47 |
| A+ | 1,4% | 2 |
| A | 10,2% | 15 |
| B | 8,8% | 13 |
| C | 8,2% | 12 |
| F | 0,7% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 147 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 1.072 |
| A+++ | 3,4% | 12.444 |
| A++ | 4,6% | 17.059 |
| A+ | 6,4% | 23.875 |
| A | 30,2% | 111.945 |
| B | 14,4% | 53.563 |
| C | 20,7% | 76.968 |
| D | 10,0% | 37.191 |
| E | 4,9% | 18.328 |
| F | 2,4% | 9.018 |
| G | 2,6% | 9.597 |
| Totaal gelabeld | 100% | 371.060 |
| Label | Staven | Huntum | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,3% | |
| A+++ | 38,8% | 3,4% | |
| A++ | 32,0% | 4,6% | |
| A+ | 1,4% | 6,4% | |
| A | 10,2% | 30,2% | |
| B | 8,8% | 14,4% | |
| C | 8,2% | 20,7% | |
| D | 0,0% | 10,0% | |
| E | 0,0% | 4,9% | |
| F | 0,7% | 2,4% | |
| G | 0,0% | 2,6% |
Huntum Amsterdam
Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Huntum | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,7% | 35,6% | |
| 1945–1964 | 0,0% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 6,3% | |
| 1975–1991 | 25,2% | 14,5% | |
| 1992–2005 | 2,7% | 9,1% | |
| 2006–2014 | 0,0% | 8,3% | |
| 2015 en later | 71,4% | 16,5% |
Huntum Amsterdam
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 71,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Huntum | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,1% | 0,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 7,5% | 1,7% | |
| Hoekwoning | 2,0% | 1,3% | |
| Tussenwoning | 12,2% | 7,7% | |
| Appartement | 72,1% | 88,1% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,9% |
Huntum Amsterdam
CBS · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk H-buurt
- Hakfort/Huigenbos 1.102 woningen
- Hoptille 1.222 woningen
- Rechte H-buurt 1.276 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 100,0% (147 van 80 woningen).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.