Postcodegebied 1102 Amsterdam
Postcodegebied 1102 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1102 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 11.999
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 291.055
- CBS 2025
- Label A of B
- 72,1%
- EP-Online, 11.999 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 |
| A+++ | 7,4% | 887 |
| A++ | 5,1% | 611 |
| A+ | 6,9% | 828 |
| A | 38,2% | 4.588 |
| B | 14,5% | 1.737 |
| C | 19,0% | 2.274 |
| D | 7,6% | 914 |
| E | 1,2% | 141 |
| F | 0,1% | 6 |
| G | 0,1% | 9 |
| Totaal gelabeld | 100% | 11.999 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 4 | |
| A+++ | 7,4% | 887 | |
| A++ | 5,1% | 611 | |
| A+ | 6,9% | 828 | |
| A | 38,2% | 4.588 | |
| B | 14,5% | 1.737 | |
| C | 19,0% | 2.274 | |
| D | 7,6% | 914 | |
| E | 1,2% | 141 | |
| F | 0,1% | 6 | |
| G | 0,1% | 9 |
Deze verdeling gaat over 11.999 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,1% | 12 | |
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1965–1974 | 16,4% | 1.973 | |
| 1975–1991 | 37,9% | 4.543 | |
| 1992–2005 | 12,3% | 1.474 | |
| 2006–2014 | 12,2% | 1.464 | |
| 2015 en later | 21,1% | 2.532 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1102
- Amsterdamse Poort 1.575 woningen
- D-buurt 1.943 woningen
- F-buurt 1.946 woningen
- Hakfort/Huigenbos 1.102 woningen
- Hoptille 1.222 woningen
- Huntum 80 woningen
- Rechte H-buurt 1.276 woningen
- Venserpolder-Oost 1.739 woningen
- Venserpolder-West 2.817 woningen
- Vogeltjeswei 247 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.