Groenpeil

IJselbuurt-West in Amsterdam

Buurt in wijk IJselbuurt, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1078. 2.330 inwoners in 1.484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.177 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 28,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.484
CBS 2025
Inwoners
2.330
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 487.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
18,0%
CBS 2025
Label A of B
28,0%
EP-Online, 1.177 gelabeld
Dekking energielabels
79,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling IJselbuurt-West
Labelverdeling IJselbuurt-West
LabelAandeelWoningen
A++0,7%8
A+3,1%36
A14,9%175
B9,3%110
C28,4%334
D22,9%270
E13,0%153
F4,4%52
G3,3%39
Totaal gelabeld100%1.177
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels IJselbuurt-West vergeleken met Amsterdam
LabelStavenIJselbuurt-WestAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,7%4,7%
A+3,1%6,7%
A14,9%30,1%
B9,3%14,4%
C28,4%20,7%
D22,9%9,9%
E13,0%4,8%
F4,4%2,4%
G3,3%2,5%

IJselbuurt-West Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 79,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes IJselbuurt-West vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenIJselbuurt-WestAmsterdam
vóór 194595,5%35,6%
1945–19640,0%9,7%
1965–19740,0%6,4%
1975–19911,9%14,5%
1992–20052,5%9,1%
2006–20140,1%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

IJselbuurt-West Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 95,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes IJselbuurt-West vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenIJselbuurt-WestAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning0,3%7,7%
Appartement99,7%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

IJselbuurt-West Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk IJselbuurt

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.