Postcodegebied 1078 Amsterdam
Postcodegebied 1078 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Amsterdam, gemeente Amsterdam. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1078 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.764
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 632.534
- CBS 2025
- Label A of B
- 27,9%
- EP-Online, 5.764 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 39
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,1% | 4 |
| A++ | 0,4% | 23 |
| A+ | 1,7% | 98 |
| A | 13,9% | 803 |
| B | 11,8% | 678 |
| C | 31,7% | 1.830 |
| D | 21,4% | 1.236 |
| E | 10,9% | 627 |
| F | 4,6% | 265 |
| G | 3,5% | 200 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.764 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,1% | 4 | |
| A++ | 0,4% | 23 | |
| A+ | 1,7% | 98 | |
| A | 13,9% | 803 | |
| B | 11,8% | 678 | |
| C | 31,7% | 1.830 | |
| D | 21,4% | 1.236 | |
| E | 10,9% | 627 | |
| F | 4,6% | 265 | |
| G | 3,5% | 200 |
Deze verdeling gaat over 5.764 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 94,0% | 5.417 | |
| 1945–1964 | 0,0% | 2 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 4 | |
| 1975–1991 | 1,4% | 78 | |
| 1992–2005 | 4,4% | 252 | |
| 2006–2014 | 0,2% | 10 | |
| 2015 en later | 0,0% | 1 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1078
- IJselbuurt-Oost 1.550 woningen
- IJselbuurt-West 1.484 woningen
- Scheldebuurt-Midden 1.579 woningen
- Scheldebuurt-Oost 1.197 woningen
- Scheldebuurt-West 2.300 woningen
- Wielingenbuurt 1.487 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.