Groenpeil

Meer en Oever in Amsterdam

Buurt in wijk Osdorp-Oost, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1068. 3.175 inwoners in 1.541 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.027 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.541
CBS 2025
Inwoners
3.175
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 459.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
75,2%
EP-Online, 1.027 gelabeld
Dekking energielabels
66,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Meer en Oever
Labelverdeling Meer en Oever
LabelAandeelWoningen
A++3,9%40
A+15,9%163
A44,5%457
B10,9%112
C9,5%98
D6,2%64
E5,9%61
F1,9%19
G1,3%13
Totaal gelabeld100%1.027
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Meer en Oever vergeleken met Amsterdam
LabelStavenMeer en OeverAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++3,9%4,7%
A+15,9%6,7%
A44,5%30,1%
B10,9%14,4%
C9,5%20,7%
D6,2%9,9%
E5,9%4,8%
F1,9%2,4%
G1,3%2,5%

Meer en Oever Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 66,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Meer en Oever vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenMeer en OeverAmsterdam
vóór 19450,0%35,6%
1945–19640,1%9,7%
1965–197425,1%6,4%
1975–19910,0%14,5%
1992–200531,3%9,1%
2006–201443,5%8,2%
2015 en later0,0%16,5%

Meer en Oever Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 43,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Meer en Oever vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenMeer en OeverAmsterdam
Vrijstaand0,0%0,4%
Twee-onder-een-kap0,0%1,6%
Hoekwoning0,0%1,3%
Tussenwoning2,0%7,7%
Appartement98,0%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Meer en Oever Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
3
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Osdorp-Oost

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.