Groenpeil

Osdorp-Zuidoost in Amsterdam

Buurt in wijk Osdorp-Oost, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1068. 4.180 inwoners in 1.923 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.426 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
1.923
CBS 2025
Inwoners
4.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 426.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
35,0%
CBS 2025
Label A of B
48,0%
EP-Online, 1.426 gelabeld
Dekking energielabels
74,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Osdorp-Zuidoost
Labelverdeling Osdorp-Zuidoost
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++0,1%1
A++0,5%7
A+6,4%91
A30,2%430
B10,8%154
C26,1%372
D11,6%165
E8,6%122
F4,3%62
G1,5%21
Totaal gelabeld100%1.426
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.095
A+++3,4%12.734
A++4,7%17.544
A+6,7%24.866
A30,1%112.196
B14,4%53.852
C20,7%77.358
D9,9%36.886
E4,8%18.046
F2,4%8.926
G2,5%9.436
Totaal gelabeld100%372.939
Energielabels Osdorp-Zuidoost vergeleken met Amsterdam
LabelStavenOsdorp-ZuidoostAmsterdam
A++++0,1%0,3%
A+++0,1%3,4%
A++0,5%4,7%
A+6,4%6,7%
A30,2%30,1%
B10,8%14,4%
C26,1%20,7%
D11,6%9,9%
E8,6%4,8%
F4,3%2,4%
G1,5%2,5%

Osdorp-Zuidoost Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 74,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Osdorp-Zuidoost vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenOsdorp-ZuidoostAmsterdam
vóór 19450,1%35,6%
1945–196452,8%9,7%
1965–197420,8%6,4%
1975–199123,8%14,5%
1992–20050,1%9,1%
2006–20140,3%8,2%
2015 en later2,0%16,5%

Osdorp-Zuidoost Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 52,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Osdorp-Zuidoost vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenOsdorp-ZuidoostAmsterdam
Vrijstaand1,5%0,4%
Twee-onder-een-kap5,5%1,6%
Hoekwoning3,7%1,3%
Tussenwoning36,9%7,7%
Appartement52,4%88,0%
Onbekend type0,0%0,9%

Osdorp-Zuidoost Amsterdam

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
7
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Osdorp-Oost

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.