Ruys de Beerenbrouckbuurt in Amsterdam
Buurt in wijk Geuzenveld, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1067. 6.130 inwoners in 2.245 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.982 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.
- Woningen
- 2.245
- CBS 2025
- Inwoners
- 6.130
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 401.000
- CBS 2025, gemeente € 518.000
- Koopwoningen
- 20,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 74,4%
- EP-Online, 1.982 gelabeld
- Dekking energielabels
- 88,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++ | 4,8% | 95 |
| A+ | 9,4% | 186 |
| A | 42,5% | 843 |
| B | 17,7% | 351 |
| C | 16,6% | 329 |
| D | 6,3% | 125 |
| E | 2,2% | 43 |
| F | 0,3% | 6 |
| G | 0,2% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.982 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 1.072 |
| A+++ | 3,4% | 12.444 |
| A++ | 4,6% | 17.059 |
| A+ | 6,4% | 23.875 |
| A | 30,2% | 111.945 |
| B | 14,4% | 53.563 |
| C | 20,7% | 76.968 |
| D | 10,0% | 37.191 |
| E | 4,9% | 18.328 |
| F | 2,4% | 9.018 |
| G | 2,6% | 9.597 |
| Totaal gelabeld | 100% | 371.060 |
| Label | Staven | Ruys de Beerenbrouckbuurt | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 0,3% | |
| A+++ | 0,0% | 3,4% | |
| A++ | 4,8% | 4,6% | |
| A+ | 9,4% | 6,4% | |
| A | 42,5% | 30,2% | |
| B | 17,7% | 14,4% | |
| C | 16,6% | 20,7% | |
| D | 6,3% | 10,0% | |
| E | 2,2% | 4,9% | |
| F | 0,3% | 2,4% | |
| G | 0,2% | 2,6% |
Ruys de Beerenbrouckbuurt Amsterdam
Deze verdeling gaat over de 88,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Ruys de Beerenbrouckbuurt | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 35,6% | |
| 1945–1964 | 38,3% | 9,7% | |
| 1965–1974 | 3,6% | 6,3% | |
| 1975–1991 | 3,3% | 14,5% | |
| 1992–2005 | 14,8% | 9,1% | |
| 2006–2014 | 34,1% | 8,3% | |
| 2015 en later | 5,9% | 16,5% |
Ruys de Beerenbrouckbuurt Amsterdam
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Wederopbouw
Grootste groep in deze buurt: 38,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.
Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Ruys de Beerenbrouckbuurt | Amsterdam |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 0,0% | 0,4% | |
| Twee-onder-een-kap | 1,8% | 1,7% | |
| Hoekwoning | 2,3% | 1,3% | |
| Tussenwoning | 16,7% | 7,7% | |
| Appartement | 79,2% | 88,1% | |
| Onbekend type | 0,0% | 0,9% |
Ruys de Beerenbrouckbuurt Amsterdam
CBS · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS
- Installaties
- –
- CBS
- Opgesteld vermogen
- –
- CBS
- Publieke laadpunten
- 11
- 22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Geuzenveld
- Bakemabuurt 1.191 woningen
- De Eendracht 923 woningen
- Dudokbuurt 1.286 woningen
- Van Tijenbuurt 977 woningen
- Wegener Sleeswijkbuurt 688 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 88,3% (1.982 van 2.245 woningen).
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.