Groenpeil

Van Tijenbuurt in Amsterdam

Buurt in wijk Geuzenveld, gemeente Amsterdam, postcodegebied 1067. 2.955 inwoners in 977 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 570 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,3%.

Woningen
977
CBS 2025
Inwoners
2.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 474.000
CBS 2025, gemeente € 518.000
Koopwoningen
45,0%
CBS 2025
Label A of B
58,1%
EP-Online, 570 gelabeld
Dekking energielabels
58,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Van Tijenbuurt
Labelverdeling Van Tijenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,4%2
A+2,1%12
A36,3%207
B19,3%110
C18,6%106
D8,2%47
E7,0%40
F3,7%21
G4,4%25
Totaal gelabeld100%570
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
Ter vergelijking: gemeente Amsterdam
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1.072
A+++3,4%12.444
A++4,6%17.059
A+6,4%23.875
A30,2%111.945
B14,4%53.563
C20,7%76.968
D10,0%37.191
E4,9%18.328
F2,4%9.018
G2,6%9.597
Totaal gelabeld100%371.060
Energielabels Van Tijenbuurt vergeleken met Amsterdam
LabelStavenVan TijenbuurtAmsterdam
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,4%
A++0,4%4,6%
A+2,1%6,4%
A36,3%30,2%
B19,3%14,4%
C18,6%20,7%
D8,2%10,0%
E7,0%4,9%
F3,7%2,4%
G4,4%2,6%

Van Tijenbuurt Amsterdam

Deze verdeling gaat over de 58,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Van Tijenbuurt vergeleken met Amsterdam
BouwperiodeStavenVan TijenbuurtAmsterdam
vóór 19450,2%35,6%
1945–196454,7%9,7%
1965–19740,5%6,3%
1975–19912,6%14,5%
1992–20054,9%9,1%
2006–201429,1%8,3%
2015 en later7,9%16,5%

Van Tijenbuurt Amsterdam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 54,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Van Tijenbuurt vergeleken met Amsterdam
WoningtypeStavenVan TijenbuurtAmsterdam
Vrijstaand0,2%0,4%
Twee-onder-een-kap6,7%1,7%
Hoekwoning13,3%1,3%
Tussenwoning57,0%7,7%
Appartement22,8%88,1%
Onbekend type0,0%0,9%

Van Tijenbuurt Amsterdam

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Geuzenveld

Alle buurten in Amsterdam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.