Groenpeil

Osseveld-West in Apeldoorn

Buurt in wijk Oost, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7321. 2.180 inwoners in 924 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 571 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
924
CBS 2025
Inwoners
2.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 427.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
69,5%
EP-Online, 571 gelabeld
Dekking energielabels
61,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Osseveld-West
Labelverdeling Osseveld-West
LabelAandeelWoningen
A++++3,0%17
A+++0,9%5
A++0,4%2
A+2,5%14
A24,9%142
B38,0%217
C22,4%128
D3,0%17
E1,1%6
F1,8%10
G2,3%13
Totaal gelabeld100%571
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Osseveld-West vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenOsseveld-WestApeldoorn
A++++3,0%0,7%
A+++0,9%3,3%
A++0,4%1,6%
A+2,5%5,3%
A24,9%33,4%
B38,0%16,5%
C22,4%21,4%
D3,0%7,8%
E1,1%3,5%
F1,8%2,9%
G2,3%3,4%

Osseveld-West Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 61,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Osseveld-West vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenOsseveld-WestApeldoorn
vóór 194511,4%11,6%
1945–19640,9%13,4%
1965–19740,2%19,3%
1975–199151,1%25,3%
1992–200532,4%12,9%
2006–20140,2%9,0%
2015 en later3,9%8,5%

Osseveld-West Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 51,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Osseveld-West vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenOsseveld-WestApeldoorn
Vrijstaand14,4%12,9%
Twee-onder-een-kap28,7%15,0%
Hoekwoning14,4%8,0%
Tussenwoning36,6%25,6%
Appartement6,0%35,8%
Onbekend type0,0%2,7%

Osseveld-West Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
CBS 2022
Opgesteld vermogen
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
17 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oost

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.