Groenpeil

Osseveld-Oost in Apeldoorn

Buurt in wijk Oost, gemeente Apeldoorn, postcodegebied 7325. 4.835 inwoners in 1.970 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.268 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,9%.

Woningen
1.970
CBS 2025
Inwoners
4.835
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
96,8%
EP-Online, 1.268 gelabeld
Dekking energielabels
64,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Osseveld-Oost
Labelverdeling Osseveld-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%5
A++0,5%6
A+5,9%75
A71,3%904
B18,7%237
C1,9%24
D0,1%1
E0,3%4
F0,2%3
G0,7%9
Totaal gelabeld100%1.268
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
Ter vergelijking: gemeente Apeldoorn
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%378
A+++3,3%1.693
A++1,6%853
A+5,3%2.750
A33,4%17.358
B16,5%8.580
C21,4%11.097
D7,8%4.072
E3,5%1.837
F2,9%1.525
G3,4%1.774
Totaal gelabeld100%51.917
Energielabels Osseveld-Oost vergeleken met Apeldoorn
LabelStavenOsseveld-OostApeldoorn
A++++0,0%0,7%
A+++0,4%3,3%
A++0,5%1,6%
A+5,9%5,3%
A71,3%33,4%
B18,7%16,5%
C1,9%21,4%
D0,1%7,8%
E0,3%3,5%
F0,2%2,9%
G0,7%3,4%

Osseveld-Oost Apeldoorn

Deze verdeling gaat over de 64,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Osseveld-Oost vergeleken met Apeldoorn
BouwperiodeStavenOsseveld-OostApeldoorn
vóór 19451,8%11,6%
1945–19640,2%13,4%
1965–19740,0%19,3%
1975–19910,1%25,3%
1992–200583,8%12,9%
2006–201413,8%9,0%
2015 en later0,2%8,5%

Osseveld-Oost Apeldoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 83,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Osseveld-Oost vergeleken met Apeldoorn
WoningtypeStavenOsseveld-OostApeldoorn
Vrijstaand13,8%12,9%
Twee-onder-een-kap16,6%15,0%
Hoekwoning6,5%8,0%
Tussenwoning40,0%25,6%
Appartement23,1%35,8%
Onbekend type0,0%2,7%

Osseveld-Oost Apeldoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
711
36,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.512 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
25
58 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oost

Alle buurten in Apeldoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.