Groenpeil

Geitenkamp in Arnhem

Buurt in wijk Geitenkamp, gemeente Arnhem, postcodegebied 6823 en postcodegebied 6824. 3.805 inwoners in 2.220 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.476 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
2.220
CBS 2025
Inwoners
3.805
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 258.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
11,0%
CBS 2025
Label A of B
29,4%
EP-Online, 1.476 gelabeld
Dekking energielabels
66,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Geitenkamp
Labelverdeling Geitenkamp
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A15,7%232
B13,6%201
C40,5%598
D15,2%225
E7,5%110
F5,8%86
G1,6%23
Totaal gelabeld100%1.476
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Geitenkamp vergeleken met Arnhem
LabelStavenGeitenkampArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%2,0%
A++0,1%3,9%
A+0,0%6,4%
A15,7%31,9%
B13,6%14,2%
C40,5%22,0%
D15,2%8,7%
E7,5%5,2%
F5,8%2,8%
G1,6%2,6%

Geitenkamp Arnhem

Deze verdeling gaat over de 66,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Geitenkamp vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenGeitenkampArnhem
vóór 194596,6%21,7%
1945–19641,2%14,8%
1965–19740,1%15,5%
1975–19910,0%20,2%
1992–20051,6%9,0%
2006–20140,4%9,4%
2015 en later0,2%9,4%

Geitenkamp Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 96,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Geitenkamp vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenGeitenkampArnhem
Vrijstaand0,2%2,6%
Twee-onder-een-kap13,7%10,1%
Hoekwoning13,2%6,6%
Tussenwoning41,3%27,7%
Appartement31,6%52,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Geitenkamp Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
67
3,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
187 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.