Groenpeil

Velperweg-Noord in Arnhem

Buurt in wijk Velperweg e.o., gemeente Arnhem, postcodegebied 6824. 1.745 inwoners in 1.095 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 801 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
1.095
CBS 2025
Inwoners
1.745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 350.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
74,2%
EP-Online, 801 gelabeld
Dekking energielabels
73,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Velperweg-Noord
Labelverdeling Velperweg-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%9
A++30,7%246
A+11,1%89
A27,8%223
B3,4%27
C8,7%70
D6,5%52
E4,9%39
F3,0%24
G2,7%22
Totaal gelabeld100%801
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
Ter vergelijking: gemeente Arnhem
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%108
A+++2,0%1.113
A++3,9%2.144
A+6,4%3.505
A31,9%17.456
B14,2%7.748
C22,0%12.063
D8,7%4.783
E5,2%2.863
F2,8%1.556
G2,6%1.404
Totaal gelabeld100%54.743
Energielabels Velperweg-Noord vergeleken met Arnhem
LabelStavenVelperweg-NoordArnhem
A++++0,0%0,2%
A+++1,1%2,0%
A++30,7%3,9%
A+11,1%6,4%
A27,8%31,9%
B3,4%14,2%
C8,7%22,0%
D6,5%8,7%
E4,9%5,2%
F3,0%2,8%
G2,7%2,6%

Velperweg-Noord Arnhem

Deze verdeling gaat over de 73,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Velperweg-Noord vergeleken met Arnhem
BouwperiodeStavenVelperweg-NoordArnhem
vóór 194516,4%21,7%
1945–196410,7%14,8%
1965–197454,2%15,5%
1975–199112,4%20,2%
1992–20050,1%9,0%
2006–20146,2%9,4%
2015 en later0,0%9,4%

Velperweg-Noord Arnhem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 54,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Velperweg-Noord vergeleken met Arnhem
WoningtypeStavenVelperweg-NoordArnhem
Vrijstaand0,0%2,6%
Twee-onder-een-kap1,6%10,1%
Hoekwoning1,4%6,6%
Tussenwoning3,9%27,7%
Appartement93,1%52,7%
Onbekend type0,0%0,3%

Velperweg-Noord Arnhem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
6,0%
CBS 2024
Installaties
51
4,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 25,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
205 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Velperweg e.o.

Alle buurten in Arnhem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.