Groenpeil

De Velden/De Stukken in Assen

Buurt in wijk Peelo, gemeente Assen, postcodegebied 9407. 1.675 inwoners in 743 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 399 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
743
CBS 2025
Inwoners
1.675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 250.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
35,1%
EP-Online, 399 gelabeld
Dekking energielabels
53,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Velden/De Stukken
Labelverdeling De Velden/De Stukken
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A+0,8%3
A11,8%47
B22,3%89
C60,9%243
D3,5%14
E0,3%1
G0,3%1
Totaal gelabeld100%399
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels De Velden/De Stukken vergeleken met Assen
LabelStavenDe Velden/De StukkenAssen
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%4,7%
A++0,3%1,4%
A+0,8%2,7%
A11,8%36,2%
B22,3%20,4%
C60,9%21,5%
D3,5%6,0%
E0,3%2,7%
F0,0%1,1%
G0,3%1,3%

De Velden/De Stukken Assen

Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Velden/De Stukken vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenDe Velden/De StukkenAssen
vóór 19450,0%5,2%
1945–19640,0%10,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–199199,5%24,8%
1992–20050,5%19,0%
2006–20140,0%12,9%
2015 en later0,0%10,1%

De Velden/De Stukken Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Velden/De Stukken vergeleken met Assen
WoningtypeStavenDe Velden/De StukkenAssen
Vrijstaand1,3%9,4%
Twee-onder-een-kap29,6%22,8%
Hoekwoning7,8%4,6%
Tussenwoning56,4%28,1%
Appartement5,0%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

De Velden/De Stukken Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
222
29,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
740 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Peelo

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.