Groenpeil

De Venen/De Wallen in Assen

Buurt in wijk Peelo, gemeente Assen, postcodegebied 9407. 965 inwoners in 446 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 275 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,8%.

Woningen
446
CBS 2025
Inwoners
965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 254.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
55,3%
EP-Online, 275 gelabeld
Dekking energielabels
61,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Venen/De Wallen
Labelverdeling De Venen/De Wallen
LabelAandeelWoningen
A++0,7%2
A+0,4%1
A11,3%31
B42,9%118
C42,9%118
D1,5%4
G0,4%1
Totaal gelabeld100%275
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%446
A+++5,0%1.104
A++1,4%314
A+2,8%622
A36,1%7.937
B20,4%4.488
C21,3%4.697
D5,9%1.291
E2,6%577
F1,1%244
G1,3%285
Totaal gelabeld100%22.005
Energielabels De Venen/De Wallen vergeleken met Assen
LabelStavenDe Venen/De WallenAssen
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%5,0%
A++0,7%1,4%
A+0,4%2,8%
A11,3%36,1%
B42,9%20,4%
C42,9%21,3%
D1,5%5,9%
E0,0%2,6%
F0,0%1,1%
G0,4%1,3%

De Venen/De Wallen Assen

Deze verdeling gaat over de 61,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Venen/De Wallen vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenDe Venen/De WallenAssen
vóór 19450,4%5,2%
1945–19640,0%10,2%
1965–19740,4%17,6%
1975–199199,3%24,9%
1992–20050,0%18,9%
2006–20140,0%12,9%
2015 en later0,0%10,3%

De Venen/De Wallen Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Venen/De Wallen vergeleken met Assen
WoningtypeStavenDe Venen/De WallenAssen
Vrijstaand4,4%9,4%
Twee-onder-een-kap28,7%22,5%
Hoekwoning3,6%4,7%
Tussenwoning48,4%28,1%
Appartement14,9%35,2%
Onbekend type0,0%0,1%

De Venen/De Wallen Assen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
148
33,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
567 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Peelo

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.