Groenpeil

Kloostergaarde in Assen

Buurt in wijk Kloosterveen, gemeente Assen, postcodegebied 9408. 430 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 118 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
161
CBS 2025
Inwoners
430
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 312.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 118 gelabeld
Dekking energielabels
73,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kloostergaarde
Labelverdeling Kloostergaarde
LabelAandeelWoningen
A+3,4%4
A96,6%114
Totaal gelabeld100%118
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels Kloostergaarde vergeleken met Assen
LabelStavenKloostergaardeAssen
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%4,7%
A++0,0%1,4%
A+3,4%2,7%
A96,6%36,2%
B0,0%20,4%
C0,0%21,5%
D0,0%6,0%
E0,0%2,7%
F0,0%1,1%
G0,0%1,3%

Kloostergaarde Assen

Deze verdeling gaat over de 73,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kloostergaarde vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenKloostergaardeAssen
vóór 19450,0%5,2%
1945–19640,0%10,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–19910,0%24,8%
1992–20050,0%19,0%
2006–2014100,0%12,9%
2015 en later0,0%10,1%

Kloostergaarde Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kloostergaarde vergeleken met Assen
WoningtypeStavenKloostergaardeAssen
Vrijstaand0,0%9,4%
Twee-onder-een-kap23,7%22,8%
Hoekwoning5,9%4,6%
Tussenwoning70,3%28,1%
Appartement0,0%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Kloostergaarde Assen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
46
28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
169 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kloosterveen

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.