Groenpeil

Kloosterhaven in Assen

Buurt in wijk Kloosterveen, gemeente Assen, postcodegebied 9406 en postcodegebied 9408. 350 inwoners in 138 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 65 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,3%.

Woningen
138
CBS 2025
Inwoners
350
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 504.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 65 gelabeld
Dekking energielabels
47,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kloosterhaven
Labelverdeling Kloosterhaven
LabelAandeelWoningen
A+++7,7%5
A++3,1%2
A+4,6%3
A58,5%38
B26,2%17
Totaal gelabeld100%65
Ter vergelijking: gemeente Assen
Ter vergelijking: gemeente Assen
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%424
A+++4,7%1.042
A++1,4%306
A+2,7%587
A36,2%7.937
B20,4%4.486
C21,5%4.730
D6,0%1.312
E2,7%589
F1,1%247
G1,3%289
Totaal gelabeld100%21.949
Energielabels Kloosterhaven vergeleken met Assen
LabelStavenKloosterhavenAssen
A++++0,0%1,9%
A+++7,7%4,7%
A++3,1%1,4%
A+4,6%2,7%
A58,5%36,2%
B26,2%20,4%
C0,0%21,5%
D0,0%6,0%
E0,0%2,7%
F0,0%1,1%
G0,0%1,3%

Kloosterhaven Assen

Deze verdeling gaat over de 47,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kloosterhaven vergeleken met Assen
BouwperiodeStavenKloosterhavenAssen
vóór 19450,0%5,2%
1945–19640,0%10,2%
1965–19740,0%17,7%
1975–19911,5%24,8%
1992–200595,4%19,0%
2006–20141,5%12,9%
2015 en later1,5%10,1%

Kloosterhaven Assen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 95,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kloosterhaven vergeleken met Assen
WoningtypeStavenKloosterhavenAssen
Vrijstaand56,9%9,4%
Twee-onder-een-kap33,8%22,8%
Hoekwoning0,0%4,6%
Tussenwoning3,1%28,1%
Appartement6,2%35,0%
Onbekend type0,0%0,1%

Kloosterhaven Assen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
72
52,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
336 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Kloosterveen

Alle buurten in Assen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.