Groenpeil

Centrum in Asten

Buurt in wijk Asten centrum / west, gemeente Asten, postcodegebied 5721. 915 inwoners in 607 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 375 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
607
CBS 2025
Inwoners
915
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 337.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
69,3%
EP-Online, 375 gelabeld
Dekking energielabels
61,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum
Labelverdeling Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++2,7%10
A++5,6%21
A+2,4%9
A36,5%137
B22,1%83
C21,3%80
D2,7%10
E1,9%7
F2,9%11
G1,9%7
Totaal gelabeld100%375
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Centrum vergeleken met Asten
LabelStavenCentrumAsten
A++++0,0%1,0%
A+++2,7%8,1%
A++5,6%3,1%
A+2,4%3,1%
A36,5%25,3%
B22,1%19,6%
C21,3%26,8%
D2,7%6,2%
E1,9%2,4%
F2,9%2,3%
G1,9%2,1%

Centrum Asten

Deze verdeling gaat over de 61,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenCentrumAsten
vóór 19457,7%5,1%
1945–19644,0%11,7%
1965–19741,9%19,5%
1975–199142,7%30,0%
1992–200522,9%10,7%
2006–201416,3%11,2%
2015 en later4,5%11,8%

Centrum Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum vergeleken met Asten
WoningtypeStavenCentrumAsten
Vrijstaand4,8%23,4%
Twee-onder-een-kap7,5%24,6%
Hoekwoning2,7%9,9%
Tussenwoning6,1%24,3%
Appartement78,9%17,3%
Onbekend type0,0%0,4%

Centrum Asten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
56
9,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
292 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
16 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Asten centrum / west

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.