Postcodegebied 5721 Asten
Postcodegebied 5721 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Asten, gemeente Asten. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5721 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.347
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 447.436
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,7%
- EP-Online, 3.347 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 51
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 14 |
| A+++ | 1,9% | 65 |
| A++ | 3,3% | 111 |
| A+ | 3,6% | 121 |
| A | 25,9% | 867 |
| B | 22,5% | 752 |
| C | 29,7% | 993 |
| D | 6,3% | 212 |
| E | 2,6% | 87 |
| F | 1,9% | 64 |
| G | 1,8% | 61 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.347 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,4% | 14 | |
| A+++ | 1,9% | 65 | |
| A++ | 3,3% | 111 | |
| A+ | 3,6% | 121 | |
| A | 25,9% | 867 | |
| B | 22,5% | 752 | |
| C | 29,7% | 993 | |
| D | 6,3% | 212 | |
| E | 2,6% | 87 | |
| F | 1,9% | 64 | |
| G | 1,8% | 61 |
Deze verdeling gaat over 3.347 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,9% | 165 | |
| 1945–1964 | 12,5% | 419 | |
| 1965–1974 | 22,1% | 739 | |
| 1975–1991 | 34,1% | 1.140 | |
| 1992–2005 | 12,1% | 406 | |
| 2006–2014 | 11,0% | 369 | |
| 2015 en later | 3,3% | 109 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5721
- Appelbuurt 159 woningen
- Centrum 607 woningen
- Centrum west 473 woningen
- Centrum zuid 877 woningen
- De Bergen 206 woningen
- Hemelberg 304 woningen
- Hulterman 187 woningen
- Kleine Heitrak 59 woningen
- Kruidenbuurt 309 woningen
- Loverbosch 302 woningen
- Nieuwe Bloemenbuurt 277 woningen
- Ostade 570 woningen
- Oude Bloemenbuurt 392 woningen
- Paddenstoelenbuurt 256 woningen
- Sterrenbuurt 688 woningen
- Vlinderbuurt 59 woningen
- Voordeldonk 143 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.