Groenpeil

Hemelberg in Asten

Buurt in wijk Asten zuid, gemeente Asten, postcodegebied 5721. 745 inwoners in 304 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 145 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
304
CBS 2025
Inwoners
745
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 472.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
81,4%
EP-Online, 145 gelabeld
Dekking energielabels
47,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hemelberg
Labelverdeling Hemelberg
LabelAandeelWoningen
A+1,4%2
A51,7%75
B28,3%41
C15,2%22
D1,4%2
E1,4%2
F0,7%1
Totaal gelabeld100%145
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Hemelberg vergeleken met Asten
LabelStavenHemelbergAsten
A++++0,0%1,0%
A+++0,0%8,1%
A++0,0%3,1%
A+1,4%3,1%
A51,7%25,3%
B28,3%19,6%
C15,2%26,8%
D1,4%6,2%
E1,4%2,4%
F0,7%2,3%
G0,0%2,1%

Hemelberg Asten

Deze verdeling gaat over de 47,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hemelberg vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenHemelbergAsten
vóór 19450,0%5,1%
1945–19647,6%11,7%
1965–19742,8%19,5%
1975–199120,7%30,0%
1992–200546,2%10,7%
2006–201422,1%11,2%
2015 en later0,7%11,8%

Hemelberg Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hemelberg vergeleken met Asten
WoningtypeStavenHemelbergAsten
Vrijstaand20,7%23,4%
Twee-onder-een-kap40,7%24,6%
Hoekwoning8,3%9,9%
Tussenwoning25,5%24,3%
Appartement4,8%17,3%
Onbekend type0,0%0,4%

Hemelberg Asten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
142
46,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
680 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Asten zuid

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.