Groenpeil

Heusden centrum in Asten

Buurt in wijk Heusden wonen, gemeente Asten, postcodegebied 5725. 1.645 inwoners in 711 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 461 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
711
CBS 2025
Inwoners
1.645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 468.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
66,6%
EP-Online, 461 gelabeld
Dekking energielabels
64,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heusden centrum
Labelverdeling Heusden centrum
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%9
A+++18,2%84
A++3,7%17
A+2,8%13
A25,4%117
B14,5%67
C21,9%101
D5,0%23
E1,7%8
F2,2%10
G2,6%12
Totaal gelabeld100%461
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Heusden centrum vergeleken met Asten
LabelStavenHeusden centrumAsten
A++++2,0%1,0%
A+++18,2%8,1%
A++3,7%3,1%
A+2,8%3,1%
A25,4%25,3%
B14,5%19,6%
C21,9%26,8%
D5,0%6,2%
E1,7%2,4%
F2,2%2,3%
G2,6%2,1%

Heusden centrum Asten

Deze verdeling gaat over de 64,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heusden centrum vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenHeusden centrumAsten
vóór 19454,3%5,1%
1945–19647,8%11,7%
1965–197416,3%19,5%
1975–199122,8%30,0%
1992–20058,7%10,7%
2006–201415,0%11,2%
2015 en later25,2%11,8%

Heusden centrum Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 25,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heusden centrum vergeleken met Asten
WoningtypeStavenHeusden centrumAsten
Vrijstaand33,2%23,4%
Twee-onder-een-kap26,9%24,6%
Hoekwoning12,4%9,9%
Tussenwoning22,3%24,3%
Appartement5,2%17,3%
Onbekend type0,0%0,4%

Heusden centrum Asten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
309
43,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.489 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heusden wonen

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.