Groenpeil

Verspreide huizen Heusden in Asten

Buurt in wijk Heusden wonen, gemeente Asten, postcodegebied 5725. 965 inwoners in 297 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 113 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
297
CBS 2025
Inwoners
965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 654.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
33,6%
EP-Online, 113 gelabeld
Dekking energielabels
38,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Heusden
Labelverdeling Verspreide huizen Heusden
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%3
A+++0,9%1
A++0,9%1
A+1,8%2
A15,0%17
B12,4%14
C22,1%25
D14,2%16
E6,2%7
F14,2%16
G9,7%11
Totaal gelabeld100%113
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Verspreide huizen Heusden vergeleken met Asten
LabelStavenVerspreide huizen HeusdenAsten
A++++2,7%1,0%
A+++0,9%8,1%
A++0,9%3,1%
A+1,8%3,1%
A15,0%25,3%
B12,4%19,6%
C22,1%26,8%
D14,2%6,2%
E6,2%2,4%
F14,2%2,3%
G9,7%2,1%

Verspreide huizen Heusden Asten

Deze verdeling gaat over de 38,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Heusden vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HeusdenAsten
vóór 194519,5%5,1%
1945–196423,0%11,7%
1965–197420,4%19,5%
1975–199112,4%30,0%
1992–20054,4%10,7%
2006–20145,3%11,2%
2015 en later15,0%11,8%

Verspreide huizen Heusden Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 23,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Heusden vergeleken met Asten
WoningtypeStavenVerspreide huizen HeusdenAsten
Vrijstaand80,5%23,4%
Twee-onder-een-kap4,4%24,6%
Hoekwoning0,0%9,9%
Tussenwoning0,0%24,3%
Appartement0,0%17,3%
Onbekend type15,0%0,4%

Verspreide huizen Heusden Asten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
73
24,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
580 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Heusden wonen

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.