Groenpeil

Kleine Heitrak in Asten

Buurt in wijk Asten buitengebied oost, gemeente Asten, postcodegebied 5721. 170 inwoners in 59 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 22 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 22,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
59
CBS 2025
Inwoners
170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 650.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
22,7%
EP-Online, 22 gelabeld
Dekking energielabels
37,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kleine Heitrak
Labelverdeling Kleine Heitrak
LabelAandeelWoningen
A+++9,1%2
A+4,5%1
A9,1%2
C22,7%5
D18,2%4
F27,3%6
G9,1%2
Totaal gelabeld100%22
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Kleine Heitrak vergeleken met Asten
LabelStavenKleine HeitrakAsten
A++++0,0%1,0%
A+++9,1%8,1%
A++0,0%3,1%
A+4,5%3,1%
A9,1%25,3%
B0,0%19,6%
C22,7%26,8%
D18,2%6,2%
E0,0%2,4%
F27,3%2,3%
G9,1%2,1%

Kleine Heitrak Asten

Deze verdeling gaat over de 37,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kleine Heitrak vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenKleine HeitrakAsten
vóór 194545,5%5,1%
1945–196413,6%11,7%
1965–19749,1%19,5%
1975–199113,6%30,0%
1992–20059,1%10,7%
2006–20140,0%11,2%
2015 en later9,1%11,8%

Kleine Heitrak Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 45,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kleine Heitrak vergeleken met Asten
WoningtypeStavenKleine HeitrakAsten
Vrijstaand95,5%23,4%
Twee-onder-een-kap4,5%24,6%
Hoekwoning0,0%9,9%
Tussenwoning0,0%24,3%
Appartement0,0%17,3%
Onbekend type0,0%0,4%

Kleine Heitrak Asten

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
14
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
116 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Asten buitengebied oost

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.