Groenpeil

Sterrenbuurt in Asten

Buurt in wijk Asten noord, gemeente Asten, postcodegebied 5721. 1.660 inwoners in 688 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 481 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
688
CBS 2025
Inwoners
1.660
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 349.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
54,7%
EP-Online, 481 gelabeld
Dekking energielabels
69,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sterrenbuurt
Labelverdeling Sterrenbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++3,3%16
A++3,3%16
A+4,8%23
A26,6%128
B16,6%80
C32,4%156
D9,4%45
E2,5%12
F0,6%3
G0,4%2
Totaal gelabeld100%481
Ter vergelijking: gemeente Asten
Ter vergelijking: gemeente Asten
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%45
A+++8,1%351
A++3,1%135
A+3,1%136
A25,3%1.103
B19,6%852
C26,8%1.168
D6,2%268
E2,4%104
F2,3%101
G2,1%90
Totaal gelabeld100%4.353
Energielabels Sterrenbuurt vergeleken met Asten
LabelStavenSterrenbuurtAsten
A++++0,0%1,0%
A+++3,3%8,1%
A++3,3%3,1%
A+4,8%3,1%
A26,6%25,3%
B16,6%19,6%
C32,4%26,8%
D9,4%6,2%
E2,5%2,4%
F0,6%2,3%
G0,4%2,1%

Sterrenbuurt Asten

Deze verdeling gaat over de 69,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sterrenbuurt vergeleken met Asten
BouwperiodeStavenSterrenbuurtAsten
vóór 19450,8%5,1%
1945–19640,8%11,7%
1965–197481,1%19,5%
1975–19919,6%30,0%
1992–20050,8%10,7%
2006–20140,2%11,2%
2015 en later6,7%11,8%

Sterrenbuurt Asten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 81,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sterrenbuurt vergeleken met Asten
WoningtypeStavenSterrenbuurtAsten
Vrijstaand8,1%23,4%
Twee-onder-een-kap27,2%24,6%
Hoekwoning11,6%9,9%
Tussenwoning37,8%24,3%
Appartement15,2%17,3%
Onbekend type0,0%0,4%

Sterrenbuurt Asten

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
307
44,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.200 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Asten noord

Alle buurten in Asten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.