Groenpeil

Amaliapark in Baarn

Buurt in wijk Wijk 00 Baarn, gemeente Baarn, postcodegebied 3743. 695 inwoners in 461 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 352 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
461
CBS 2025
Inwoners
695
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 453.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
34,4%
EP-Online, 352 gelabeld
Dekking energielabels
76,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Amaliapark
Labelverdeling Amaliapark
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%6
A++0,6%2
A+16,2%57
A12,2%43
B3,7%13
C19,3%68
D21,9%77
E12,2%43
F5,1%18
G7,1%25
Totaal gelabeld100%352
Ter vergelijking: gemeente Baarn
Ter vergelijking: gemeente Baarn
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++2,7%209
A++2,0%155
A+3,5%264
A23,1%1.767
B16,3%1.249
C25,0%1.911
D10,8%828
E7,1%547
F4,9%373
G4,4%339
Totaal gelabeld100%7.652
Energielabels Amaliapark vergeleken met Baarn
LabelStavenAmaliaparkBaarn
A++++0,0%0,1%
A+++1,7%2,7%
A++0,6%2,0%
A+16,2%3,5%
A12,2%23,1%
B3,7%16,3%
C19,3%25,0%
D21,9%10,8%
E12,2%7,1%
F5,1%4,9%
G7,1%4,4%

Amaliapark Baarn

Deze verdeling gaat over de 76,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Amaliapark vergeleken met Baarn
BouwperiodeStavenAmaliaparkBaarn
vóór 194510,8%22,2%
1945–196420,2%19,9%
1965–197431,5%17,7%
1975–19918,8%21,4%
1992–200528,4%8,8%
2006–20140,3%5,0%
2015 en later0,0%5,2%

Amaliapark Baarn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 31,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Amaliapark vergeleken met Baarn
WoningtypeStavenAmaliaparkBaarn
Vrijstaand5,1%8,6%
Twee-onder-een-kap8,2%18,5%
Hoekwoning1,4%8,9%
Tussenwoning1,1%23,8%
Appartement84,1%39,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Amaliapark Baarn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
11,0%
CBS 2024
Installaties
30
6,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
230 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Baarn

Alle buurten in Baarn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.