Groenpeil

Schoonoordpark in Baarn

Buurt in wijk Wijk 00 Baarn, gemeente Baarn, postcodegebied 3742 en postcodegebied 3743. 1.000 inwoners in 501 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 324 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,8%.

Woningen
501
CBS 2025
Inwoners
1.000
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 583.000
CBS 2025, gemeente € 508.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
33,6%
EP-Online, 324 gelabeld
Dekking energielabels
64,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schoonoordpark
Labelverdeling Schoonoordpark
LabelAandeelWoningen
A+++0,9%3
A++0,6%2
A+1,2%4
A23,5%76
B7,4%24
C28,7%93
D15,4%50
E6,5%21
F5,6%18
G10,2%33
Totaal gelabeld100%324
Ter vergelijking: gemeente Baarn
Ter vergelijking: gemeente Baarn
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%10
A+++2,7%209
A++2,0%155
A+3,5%264
A23,1%1.767
B16,3%1.249
C25,0%1.911
D10,8%828
E7,1%547
F4,9%373
G4,4%339
Totaal gelabeld100%7.652
Energielabels Schoonoordpark vergeleken met Baarn
LabelStavenSchoonoordparkBaarn
A++++0,0%0,1%
A+++0,9%2,7%
A++0,6%2,0%
A+1,2%3,5%
A23,5%23,1%
B7,4%16,3%
C28,7%25,0%
D15,4%10,8%
E6,5%7,1%
F5,6%4,9%
G10,2%4,4%

Schoonoordpark Baarn

Deze verdeling gaat over de 64,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schoonoordpark vergeleken met Baarn
BouwperiodeStavenSchoonoordparkBaarn
vóór 194542,6%22,2%
1945–19646,8%19,9%
1965–19742,2%17,7%
1975–199128,4%21,4%
1992–20052,5%8,8%
2006–20140,9%5,0%
2015 en later16,7%5,2%

Schoonoordpark Baarn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 42,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schoonoordpark vergeleken met Baarn
WoningtypeStavenSchoonoordparkBaarn
Vrijstaand14,2%8,6%
Twee-onder-een-kap23,1%18,5%
Hoekwoning4,3%8,9%
Tussenwoning4,6%23,8%
Appartement53,7%39,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Schoonoordpark Baarn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
96
19,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 34,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
376 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Baarn

Alle buurten in Baarn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.