Groenpeil

Offenbeek in Beesel

Buurt in wijk Wijk 00 Reuver, gemeente Beesel, postcodegebied 5953. 4.850 inwoners in 2.139 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.313 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,9%.

Woningen
2.139
CBS 2025
Inwoners
4.850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 312.000
CBS 2025, gemeente € 324.000
Koopwoningen
62,0%
CBS 2025
Label A of B
61,9%
EP-Online, 1.313 gelabeld
Dekking energielabels
61,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Offenbeek
Labelverdeling Offenbeek
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%36
A+++2,3%30
A++1,0%13
A+5,3%69
A33,5%440
B17,1%225
C27,2%357
D5,6%73
E2,5%33
F1,1%15
G1,7%22
Totaal gelabeld100%1.313
Ter vergelijking: gemeente Beesel
Ter vergelijking: gemeente Beesel
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%74
A+++1,3%54
A++1,9%78
A+3,9%157
A26,4%1.068
B14,5%588
C25,3%1.022
D8,1%329
E6,0%243
F6,6%265
G4,1%166
Totaal gelabeld100%4.044
Energielabels Offenbeek vergeleken met Beesel
LabelStavenOffenbeekBeesel
A++++2,7%1,8%
A+++2,3%1,3%
A++1,0%1,9%
A+5,3%3,9%
A33,5%26,4%
B17,1%14,5%
C27,2%25,3%
D5,6%8,1%
E2,5%6,0%
F1,1%6,6%
G1,7%4,1%

Offenbeek Beesel

Deze verdeling gaat over de 61,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Offenbeek vergeleken met Beesel
BouwperiodeStavenOffenbeekBeesel
vóór 19454,8%6,9%
1945–19649,3%14,7%
1965–197418,7%21,6%
1975–199132,3%30,6%
1992–200518,4%12,7%
2006–20143,6%7,0%
2015 en later12,9%6,5%

Offenbeek Beesel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Offenbeek vergeleken met Beesel
WoningtypeStavenOffenbeekBeesel
Vrijstaand13,6%15,0%
Twee-onder-een-kap31,4%27,1%
Hoekwoning6,5%5,9%
Tussenwoning30,1%20,6%
Appartement18,4%22,6%
Onbekend type0,0%8,7%

Offenbeek Beesel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
894
41,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.815 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Reuver

Alle buurten in Beesel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.