Groenpeil

Reuver in Beesel

Buurt in wijk Wijk 00 Reuver, gemeente Beesel, postcodegebied 5953. 6.090 inwoners in 2.907 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.177 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,9%.

Woningen
2.907
CBS 2025
Inwoners
6.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 304.000
CBS 2025, gemeente € 324.000
Koopwoningen
65,0%
CBS 2025
Label A of B
43,2%
EP-Online, 2.177 gelabeld
Dekking energielabels
74,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Reuver
Labelverdeling Reuver
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%36
A+++0,8%18
A++2,6%57
A+3,7%80
A22,2%484
B12,2%265
C24,3%528
D9,4%205
E7,6%165
F10,3%224
G5,3%115
Totaal gelabeld100%2.177
Ter vergelijking: gemeente Beesel
Ter vergelijking: gemeente Beesel
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%74
A+++1,3%54
A++1,9%78
A+3,9%157
A26,4%1.068
B14,5%588
C25,3%1.022
D8,1%329
E6,0%243
F6,6%265
G4,1%166
Totaal gelabeld100%4.044
Energielabels Reuver vergeleken met Beesel
LabelStavenReuverBeesel
A++++1,7%1,8%
A+++0,8%1,3%
A++2,6%1,9%
A+3,7%3,9%
A22,2%26,4%
B12,2%14,5%
C24,3%25,3%
D9,4%8,1%
E7,6%6,0%
F10,3%6,6%
G5,3%4,1%

Reuver Beesel

Deze verdeling gaat over de 74,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Reuver vergeleken met Beesel
BouwperiodeStavenReuverBeesel
vóór 19456,1%6,9%
1945–196417,6%14,7%
1965–197424,7%21,6%
1975–199130,6%30,6%
1992–20058,1%12,7%
2006–20149,2%7,0%
2015 en later3,6%6,5%

Reuver Beesel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Reuver vergeleken met Beesel
WoningtypeStavenReuverBeesel
Vrijstaand9,4%15,0%
Twee-onder-een-kap24,3%27,1%
Hoekwoning5,4%5,9%
Tussenwoning16,0%20,6%
Appartement28,8%22,6%
Onbekend type16,2%8,7%

Reuver Beesel

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
948
32,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.893 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
40 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Reuver

Alle buurten in Beesel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.