Groenpeil

Buitengebied Breedeweg in Berg en Dal

Buurt in wijk Breedeweg, gemeente Berg en Dal, postcodegebied 6562. 465 inwoners in 186 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 58 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
186
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 568.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
32,8%
EP-Online, 58 gelabeld
Dekking energielabels
31,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Breedeweg
Labelverdeling Buitengebied Breedeweg
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%1
A++1,7%1
A17,2%10
B12,1%7
C24,1%14
D12,1%7
E12,1%7
F8,6%5
G10,3%6
Totaal gelabeld100%58
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++3,3%326
A++2,8%274
A+4,6%454
A33,8%3.323
B17,3%1.704
C21,0%2.069
D6,9%679
E4,4%430
F3,2%316
G2,4%236
Totaal gelabeld100%9.845
Energielabels Buitengebied Breedeweg vergeleken met Berg en Dal
LabelStavenBuitengebied BreedewegBerg en Dal
A++++0,0%0,3%
A+++1,7%3,3%
A++1,7%2,8%
A+0,0%4,6%
A17,2%33,8%
B12,1%17,3%
C24,1%21,0%
D12,1%6,9%
E12,1%4,4%
F8,6%3,2%
G10,3%2,4%

Buitengebied Breedeweg Berg en Dal

Deze verdeling gaat over de 31,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Breedeweg vergeleken met Berg en Dal
BouwperiodeStavenBuitengebied BreedewegBerg en Dal
vóór 194510,3%8,4%
1945–196463,8%20,7%
1965–19746,9%15,8%
1975–19911,7%23,3%
1992–200512,1%13,0%
2006–20143,4%12,1%
2015 en later1,7%6,7%

Buitengebied Breedeweg Berg en Dal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 63,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Breedeweg vergeleken met Berg en Dal
WoningtypeStavenBuitengebied BreedewegBerg en Dal
Vrijstaand72,4%16,4%
Twee-onder-een-kap25,9%21,8%
Hoekwoning1,7%13,3%
Tussenwoning0,0%25,2%
Appartement0,0%23,0%
Onbekend type0,0%0,3%

Buitengebied Breedeweg Berg en Dal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
82
44,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
503 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Breedeweg

Alle buurten in Berg en Dal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.