Groenpeil

Berg en Dal

Gemeente Berg en Dal in Gelderland, 35.558 inwoners en 16.345 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
16.345
CBS 2025
Inwoners
35.558
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 395.000
CBS 2025
Label A of B
62,4%
van 9.949 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
60,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Berg en Dal
Labelverdeling Berg en Dal
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%35
A+++3,4%340
A++2,8%276
A+4,8%473
A33,6%3.344
B17,5%1.741
C21,1%2.101
D6,8%681
E4,3%423
F3,1%310
G2,3%225
Totaal gelabeld100%9.949
Energielabels in Berg en Dal
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,4%35
A+++3,4%340
A++2,8%276
A+4,8%473
A33,6%3.344
B17,5%1.741
C21,1%2.101
D6,8%681
E4,3%423
F3,1%310
G2,3%225

Deze verdeling gaat over de 60,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 9.949 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Berg en Dal
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19458,4%832
1945–196421,0%2.087
1965–197415,8%1.571
1975–199123,1%2.302
1992–200512,9%1.279
2006–201412,0%1.197
2015 en later6,8%681

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Berg en Dal
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand16,3%1.618
Twee-onder-een-kap21,2%2.105
Hoekwoning14,0%1.389
Tussenwoning25,2%2.506
Appartement23,1%2.303
Onbekend type0,3%28

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
7.747
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
31,2 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
47,4
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
104
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Berg en Dal

27 buurten met voldoende data. 14 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Beek-Midden92257,0%57,7%
Beek-Oost57753,3%63,8%
Beek-West27648,4%44,9%
Breedeweg93967,9%57,7%
Buitengebied Berg en Dal12980,3%47,3%
Buitengebied Breedeweg18631,7%32,3%
Buitengebied De Horst16031,0%36,3%
Buitengebied Groesbeek-Noord34474,5%68,3%
Buitengebied Groesbeek-Noord-West13688,1%43,4%
Buitengebied Leuth7079,5%62,9%
Buitengebied Ooij14837,3%45,3%
De Horst37970,7%61,2%
Groesbeek Centrum-Noord1.19061,7%65,5%
Groesbeek Centrum-Zuid82872,3%67,5%
Groesbeek De Drul-Oost87742,8%63,2%
Groesbeek De Drul-West53962,8%62,9%
Groesbeek Nijerf86682,5%55,5%
Groesbeek Stekkenberg1.16970,0%67,9%
Heilig Landstichting29238,3%57,2%
Hoog Berg en Dal42145,7%69,1%
Kekerdom23267,9%48,3%
Laag Berg en Dal76869,8%68,6%
Leuth72560,8%61,5%
Millingen aan de Rijn-Oost1.27260,9%71,2%
Millingen aan de Rijn-West1.34867,1%57,3%
Ooij1.00760,7%65,4%
Ubbergen25334,1%33,6%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Berg en Dal

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.