Groenpeil

Buitengebied Leuth in Berg en Dal

Buurt in wijk Leuth, gemeente Berg en Dal, postcodegebied 6578. 180 inwoners in 70 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 44 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
70
CBS 2025
Inwoners
180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
79,5%
EP-Online, 44 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Leuth
Labelverdeling Buitengebied Leuth
LabelAandeelWoningen
A++6,8%3
A+2,3%1
A70,5%31
C4,5%2
D2,3%1
E6,8%3
F6,8%3
Totaal gelabeld100%44
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++3,3%326
A++2,8%274
A+4,6%454
A33,8%3.323
B17,3%1.704
C21,0%2.069
D6,9%679
E4,4%430
F3,2%316
G2,4%236
Totaal gelabeld100%9.845
Energielabels Buitengebied Leuth vergeleken met Berg en Dal
LabelStavenBuitengebied LeuthBerg en Dal
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,3%
A++6,8%2,8%
A+2,3%4,6%
A70,5%33,8%
B0,0%17,3%
C4,5%21,0%
D2,3%6,9%
E6,8%4,4%
F6,8%3,2%
G0,0%2,4%

Buitengebied Leuth Berg en Dal

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Leuth vergeleken met Berg en Dal
BouwperiodeStavenBuitengebied LeuthBerg en Dal
vóór 19452,3%8,4%
1945–19649,1%20,7%
1965–19742,3%15,8%
1975–19916,8%23,3%
1992–20050,0%13,0%
2006–201456,8%12,1%
2015 en later22,7%6,7%

Buitengebied Leuth Berg en Dal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 56,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Leuth vergeleken met Berg en Dal
WoningtypeStavenBuitengebied LeuthBerg en Dal
Vrijstaand22,7%16,4%
Twee-onder-een-kap52,3%21,8%
Hoekwoning0,0%13,3%
Tussenwoning25,0%25,2%
Appartement0,0%23,0%
Onbekend type0,0%0,3%

Buitengebied Leuth Berg en Dal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
55
78,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
179 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Leuth

Alle buurten in Berg en Dal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.