Groenpeil

De Horst in Berg en Dal

Buurt in wijk De Horst, gemeente Berg en Dal, postcodegebied 6562. 895 inwoners in 379 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 232 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
379
CBS 2025
Inwoners
895
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 393.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
70,3%
EP-Online, 232 gelabeld
Dekking energielabels
61,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Horst
Labelverdeling De Horst
LabelAandeelWoningen
A+++21,6%50
A++4,7%11
A+2,2%5
A28,0%65
B13,8%32
C19,0%44
D2,6%6
E3,9%9
F2,2%5
G2,2%5
Totaal gelabeld100%232
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++3,3%326
A++2,8%274
A+4,6%454
A33,8%3.323
B17,3%1.704
C21,0%2.069
D6,9%679
E4,4%430
F3,2%316
G2,4%236
Totaal gelabeld100%9.845
Energielabels De Horst vergeleken met Berg en Dal
LabelStavenDe HorstBerg en Dal
A++++0,0%0,3%
A+++21,6%3,3%
A++4,7%2,8%
A+2,2%4,6%
A28,0%33,8%
B13,8%17,3%
C19,0%21,0%
D2,6%6,9%
E3,9%4,4%
F2,2%3,2%
G2,2%2,4%

De Horst Berg en Dal

Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Horst vergeleken met Berg en Dal
BouwperiodeStavenDe HorstBerg en Dal
vóór 19451,3%8,4%
1945–196425,0%20,7%
1965–19747,3%15,8%
1975–199114,7%23,3%
1992–200516,4%13,0%
2006–20144,3%12,1%
2015 en later31,0%6,7%

De Horst Berg en Dal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Horst vergeleken met Berg en Dal
WoningtypeStavenDe HorstBerg en Dal
Vrijstaand13,8%16,4%
Twee-onder-een-kap31,0%21,8%
Hoekwoning22,4%13,3%
Tussenwoning28,0%25,2%
Appartement4,7%23,0%
Onbekend type0,0%0,3%

De Horst Berg en Dal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
183
48,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
682 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Horst

Alle buurten in Berg en Dal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.