Groenpeil

Groesbeek Nijerf in Berg en Dal

Buurt in wijk Groesbeek, gemeente Berg en Dal, postcodegebied 6562. 2.095 inwoners in 866 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 478 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 82,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
866
CBS 2025
Inwoners
2.095
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 404.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
82,8%
EP-Online, 478 gelabeld
Dekking energielabels
55,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Groesbeek Nijerf
Labelverdeling Groesbeek Nijerf
LabelAandeelWoningen
A++0,6%3
A+0,8%4
A50,2%240
B31,2%149
C16,7%80
D0,4%2
Totaal gelabeld100%478
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
Ter vergelijking: gemeente Berg en Dal
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%34
A+++3,3%326
A++2,8%274
A+4,6%454
A33,8%3.323
B17,3%1.704
C21,0%2.069
D6,9%679
E4,4%430
F3,2%316
G2,4%236
Totaal gelabeld100%9.845
Energielabels Groesbeek Nijerf vergeleken met Berg en Dal
LabelStavenGroesbeek NijerfBerg en Dal
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%3,3%
A++0,6%2,8%
A+0,8%4,6%
A50,2%33,8%
B31,2%17,3%
C16,7%21,0%
D0,4%6,9%
E0,0%4,4%
F0,0%3,2%
G0,0%2,4%

Groesbeek Nijerf Berg en Dal

Deze verdeling gaat over de 55,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Groesbeek Nijerf vergeleken met Berg en Dal
BouwperiodeStavenGroesbeek NijerfBerg en Dal
vóór 19450,0%8,4%
1945–19640,8%20,7%
1965–19740,2%15,8%
1975–199149,2%23,3%
1992–200528,9%13,0%
2006–201419,7%12,1%
2015 en later1,3%6,7%

Groesbeek Nijerf Berg en Dal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 49,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Groesbeek Nijerf vergeleken met Berg en Dal
WoningtypeStavenGroesbeek NijerfBerg en Dal
Vrijstaand14,0%16,4%
Twee-onder-een-kap25,1%21,8%
Hoekwoning10,9%13,3%
Tussenwoning29,5%25,2%
Appartement20,5%23,0%
Onbekend type0,0%0,3%

Groesbeek Nijerf Berg en Dal

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
347
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.271 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Groesbeek

Alle buurten in Berg en Dal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.