Groenpeil

Havenkwartier in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 00 Bergen op Zoom-Oude stad e.o., gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4611. 1.790 inwoners in 1.032 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 786 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
1.032
CBS 2025
Inwoners
1.790
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 290.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
76,1%
EP-Online, 786 gelabeld
Dekking energielabels
76,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Havenkwartier
Labelverdeling Havenkwartier
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A++3,1%24
A+5,9%46
A48,7%383
B18,3%144
C14,4%113
D4,1%32
E1,9%15
F1,7%13
G1,9%15
Totaal gelabeld100%786
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Havenkwartier vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenHavenkwartierBergen op Zoom
A++++0,1%2,9%
A+++0,0%6,6%
A++3,1%3,5%
A+5,9%3,5%
A48,7%27,3%
B18,3%17,8%
C14,4%20,9%
D4,1%6,9%
E1,9%5,4%
F1,7%3,0%
G1,9%2,1%

Havenkwartier Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 76,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Havenkwartier vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenHavenkwartierBergen op Zoom
vóór 194518,1%12,7%
1945–19640,5%10,9%
1965–19740,0%16,2%
1975–199163,2%25,4%
1992–20052,5%13,4%
2006–201415,6%8,0%
2015 en later0,0%13,4%

Havenkwartier Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 63,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Havenkwartier vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenHavenkwartierBergen op Zoom
Vrijstaand0,3%8,2%
Twee-onder-een-kap3,2%14,0%
Hoekwoning3,9%8,0%
Tussenwoning22,9%31,0%
Appartement69,7%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Havenkwartier Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
152
14,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
303 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bergen op Zoom-Oude stad e.o.

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.