Groenpeil

Het Fort in Bergen op Zoom

Buurt in wijk Wijk 00 Bergen op Zoom-Oude stad e.o., gemeente Bergen op Zoom, postcodegebied 4611 en postcodegebied 4615. 1.985 inwoners in 965 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 654 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,6%.

Woningen
965
CBS 2025
Inwoners
1.985
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 249.000
CBS 2025, gemeente € 333.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
40,2%
EP-Online, 654 gelabeld
Dekking energielabels
67,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Fort
Labelverdeling Het Fort
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,3%2
A22,3%146
B17,4%114
C22,6%148
D11,8%77
E11,5%75
F8,7%57
G5,2%34
Totaal gelabeld100%654
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
Ter vergelijking: gemeente Bergen op Zoom
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%624
A+++6,6%1.432
A++3,5%767
A+3,5%767
A27,3%5.894
B17,8%3.841
C20,9%4.522
D6,9%1.496
E5,4%1.167
F3,0%654
G2,1%451
Totaal gelabeld100%21.615
Energielabels Het Fort vergeleken met Bergen op Zoom
LabelStavenHet FortBergen op Zoom
A++++0,0%2,9%
A+++0,0%6,6%
A++0,2%3,5%
A+0,3%3,5%
A22,3%27,3%
B17,4%17,8%
C22,6%20,9%
D11,8%6,9%
E11,5%5,4%
F8,7%3,0%
G5,2%2,1%

Het Fort Bergen op Zoom

Deze verdeling gaat over de 67,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Fort vergeleken met Bergen op Zoom
BouwperiodeStavenHet FortBergen op Zoom
vóór 194560,9%12,7%
1945–196419,6%10,9%
1965–19740,0%16,2%
1975–19910,5%25,4%
1992–200518,2%13,4%
2006–20140,5%8,0%
2015 en later0,5%13,4%

Het Fort Bergen op Zoom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 60,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Fort vergeleken met Bergen op Zoom
WoningtypeStavenHet FortBergen op Zoom
Vrijstaand0,5%8,2%
Twee-onder-een-kap7,0%14,0%
Hoekwoning13,5%8,0%
Tussenwoning57,6%31,0%
Appartement21,4%38,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Het Fort Bergen op Zoom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
304
31,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
716 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Bergen op Zoom-Oude stad e.o.

Alle buurten in Bergen op Zoom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.