Groenpeil

Beltrum in Berkelland

Buurt in wijk Wijk 02 Beltrum, gemeente Berkelland, postcodegebied 7156. 1.325 inwoners in 630 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 269 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,5%.

Woningen
630
CBS 2025
Inwoners
1.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 365.000
CBS 2025, gemeente € 385.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
52,0%
EP-Online, 269 gelabeld
Dekking energielabels
42,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beltrum
Labelverdeling Beltrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%2
A+++7,8%21
A++1,1%3
A+1,1%3
A24,9%67
B16,4%44
C22,3%60
D9,3%25
E8,9%24
F4,8%13
G2,6%7
Totaal gelabeld100%269
Ter vergelijking: gemeente Berkelland
Ter vergelijking: gemeente Berkelland
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%71
A+++2,2%235
A++1,5%162
A+4,4%475
A30,2%3.290
B19,7%2.142
C23,6%2.568
D7,4%801
E3,7%399
F2,8%308
G4,1%445
Totaal gelabeld100%10.896
Energielabels Beltrum vergeleken met Berkelland
LabelStavenBeltrumBerkelland
A++++0,7%0,7%
A+++7,8%2,2%
A++1,1%1,5%
A+1,1%4,4%
A24,9%30,2%
B16,4%19,7%
C22,3%23,6%
D9,3%7,4%
E8,9%3,7%
F4,8%2,8%
G2,6%4,1%

Beltrum Berkelland

Deze verdeling gaat over de 42,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beltrum vergeleken met Berkelland
BouwperiodeStavenBeltrumBerkelland
vóór 19456,7%13,3%
1945–196417,8%11,9%
1965–197423,8%22,0%
1975–199130,1%22,5%
1992–20054,8%16,0%
2006–20147,8%9,9%
2015 en later8,9%4,4%

Beltrum Berkelland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 30,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beltrum vergeleken met Berkelland
WoningtypeStavenBeltrumBerkelland
Vrijstaand29,4%24,7%
Twee-onder-een-kap39,0%24,6%
Hoekwoning11,9%14,2%
Tussenwoning15,6%18,8%
Appartement4,1%16,5%
Onbekend type0,0%1,2%

Beltrum Berkelland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
199
31,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
841 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Berkelland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.