Berkelland
Gemeente Berkelland in Gelderland, 43.917 inwoners en 20.015 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 20.015
- CBS 2025
- Inwoners
- 43.917
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 385.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 59,0%
- van 10.921 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 54,6%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 72 |
| A+++ | 2,2% | 241 |
| A++ | 1,5% | 166 |
| A+ | 4,7% | 517 |
| A | 30,5% | 3.335 |
| B | 19,3% | 2.113 |
| C | 23,4% | 2.558 |
| D | 7,2% | 791 |
| E | 3,6% | 396 |
| F | 2,7% | 296 |
| G | 4,0% | 436 |
| Totaal gelabeld | 100% | 10.921 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 72 | |
| A+++ | 2,2% | 241 | |
| A++ | 1,5% | 166 | |
| A+ | 4,7% | 517 | |
| A | 30,5% | 3.335 | |
| B | 19,3% | 2.113 | |
| C | 23,4% | 2.558 | |
| D | 7,2% | 791 | |
| E | 3,6% | 396 | |
| F | 2,7% | 296 | |
| G | 4,0% | 436 |
Deze verdeling gaat over de 54,6% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 10.921 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,2% | 1.446 | |
| 1945–1964 | 11,9% | 1.298 | |
| 1965–1974 | 22,0% | 2.403 | |
| 1975–1991 | 22,5% | 2.461 | |
| 1992–2005 | 15,9% | 1.741 | |
| 2006–2014 | 9,9% | 1.083 | |
| 2015 en later | 4,5% | 489 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 24,7% | 2.700 | |
| Twee-onder-een-kap | 23,9% | 2.605 | |
| Hoekwoning | 14,9% | 1.624 | |
| Tussenwoning | 18,8% | 2.051 | |
| Appartement | 16,6% | 1.809 | |
| Onbekend type | 1,2% | 132 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 9.558
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 44,9 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 47,8
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 95
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Berkelland
59 buurten met voldoende data. 13 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Berkelland
- Postcodegebied 7151 Berkelland
- Postcodegebied 7152 Berkelland
- Postcodegebied 7156 Berkelland
- Postcodegebied 7157 Berkelland
- Postcodegebied 7161 Berkelland
- Postcodegebied 7165 Berkelland
- Postcodegebied 7261 Berkelland
- Postcodegebied 7271 Berkelland
- Postcodegebied 7273 Berkelland
- Postcodegebied 7274 Berkelland
- Postcodegebied 7275 Berkelland
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 54,6% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.