Gelselaar in Berkelland
Buurt in wijk Wijk 00 Borculo, gemeente Berkelland, postcodegebied 7275. 320 inwoners in 143 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 63 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,5%.
- Woningen
- 143
- CBS 2025
- Inwoners
- 320
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 405.000
- CBS 2025, gemeente € 385.000
- Koopwoningen
- 85,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 63,5%
- EP-Online, 63 gelabeld
- Dekking energielabels
- 44,1%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 7,9% | 5 |
| A+++ | 6,3% | 4 |
| A+ | 7,9% | 5 |
| A | 22,2% | 14 |
| B | 19,0% | 12 |
| C | 15,9% | 10 |
| D | 11,1% | 7 |
| E | 3,2% | 2 |
| F | 1,6% | 1 |
| G | 4,8% | 3 |
| Totaal gelabeld | 100% | 63 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 71 |
| A+++ | 2,2% | 235 |
| A++ | 1,5% | 162 |
| A+ | 4,4% | 475 |
| A | 30,2% | 3.290 |
| B | 19,7% | 2.142 |
| C | 23,6% | 2.568 |
| D | 7,4% | 801 |
| E | 3,7% | 399 |
| F | 2,8% | 308 |
| G | 4,1% | 445 |
| Totaal gelabeld | 100% | 10.896 |
| Label | Staven | Gelselaar | Berkelland |
|---|---|---|---|
| A++++ | 7,9% | 0,7% | |
| A+++ | 6,3% | 2,2% | |
| A++ | 0,0% | 1,5% | |
| A+ | 7,9% | 4,4% | |
| A | 22,2% | 30,2% | |
| B | 19,0% | 19,7% | |
| C | 15,9% | 23,6% | |
| D | 11,1% | 7,4% | |
| E | 3,2% | 3,7% | |
| F | 1,6% | 2,8% | |
| G | 4,8% | 4,1% |
Gelselaar Berkelland
Deze verdeling gaat over de 44,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Gelselaar | Berkelland |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,9% | 13,3% | |
| 1945–1964 | 9,5% | 11,9% | |
| 1965–1974 | 7,9% | 22,0% | |
| 1975–1991 | 30,2% | 22,5% | |
| 1992–2005 | 11,1% | 16,0% | |
| 2006–2014 | 9,5% | 9,9% | |
| 2015 en later | 15,9% | 4,4% |
Gelselaar Berkelland
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 30,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Gelselaar | Berkelland |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 36,5% | 24,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 31,7% | 24,6% | |
| Hoekwoning | 15,9% | 14,2% | |
| Tussenwoning | 15,9% | 18,8% | |
| Appartement | 0,0% | 16,5% | |
| Onbekend type | 0,0% | 1,2% |
Gelselaar Berkelland
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 46,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 42
- 29,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 203 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 00 Borculo
- Borculo Centrum 522 woningen
- De Koppel 407 woningen
- De Maat 412 woningen
- Elbrink 216 woningen
- Geesteren 235 woningen
- Haarlo 145 woningen
- Hambroek 427 woningen
- Nieuw Boer 188 woningen
- Noord 453 woningen
- Oostenrijkse Buurt 330 woningen
- Schollenkamp 206 woningen
- Verspreide huizen Borculo 214 woningen
- Verspreide huizen Geesteren 295 woningen
- Verspreide huizen Gelselaar 142 woningen
- Verspreide huizen Haarlo 166 woningen
- West 152 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 44,1% (63 van 143 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.