Groenpeil

Leusinkbrink in Berkelland

Buurt in wijk Wijk 04 Ruurlo, gemeente Berkelland, postcodegebied 7261. 1.365 inwoners in 534 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 260 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,5%.

Woningen
534
CBS 2025
Inwoners
1.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 556.000
CBS 2025, gemeente € 385.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
92,3%
EP-Online, 260 gelabeld
Dekking energielabels
48,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leusinkbrink
Labelverdeling Leusinkbrink
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%1
A+++5,4%14
A++3,1%8
A+2,7%7
A62,7%163
B18,1%47
C5,4%14
D0,4%1
E1,2%3
F0,4%1
G0,4%1
Totaal gelabeld100%260
Ter vergelijking: gemeente Berkelland
Ter vergelijking: gemeente Berkelland
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%71
A+++2,2%235
A++1,5%162
A+4,4%475
A30,2%3.290
B19,7%2.142
C23,6%2.568
D7,4%801
E3,7%399
F2,8%308
G4,1%445
Totaal gelabeld100%10.896
Energielabels Leusinkbrink vergeleken met Berkelland
LabelStavenLeusinkbrinkBerkelland
A++++0,4%0,7%
A+++5,4%2,2%
A++3,1%1,5%
A+2,7%4,4%
A62,7%30,2%
B18,1%19,7%
C5,4%23,6%
D0,4%7,4%
E1,2%3,7%
F0,4%2,8%
G0,4%4,1%

Leusinkbrink Berkelland

Deze verdeling gaat over de 48,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leusinkbrink vergeleken met Berkelland
BouwperiodeStavenLeusinkbrinkBerkelland
vóór 19453,5%13,3%
1945–19640,0%11,9%
1965–19740,0%22,0%
1975–199112,3%22,5%
1992–200552,3%16,0%
2006–201424,6%9,9%
2015 en later7,3%4,4%

Leusinkbrink Berkelland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 52,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leusinkbrink vergeleken met Berkelland
WoningtypeStavenLeusinkbrinkBerkelland
Vrijstaand65,8%24,7%
Twee-onder-een-kap24,6%24,6%
Hoekwoning1,2%14,2%
Tussenwoning8,5%18,8%
Appartement0,0%16,5%
Onbekend type0,0%1,2%

Leusinkbrink Berkelland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
69,0%
CBS 2024
Installaties
246
46,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.187 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Ruurlo

Alle buurten in Berkelland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.