Groenpeil

Beugt in Bernheze

Buurt in wijk Buitengebied Heeswijk-Dinther, gemeente Bernheze, postcodegebied 5473. 420 inwoners in 128 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 52 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
128
CBS 2025
Inwoners
420
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 688.000
CBS 2025, gemeente € 479.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
32,7%
EP-Online, 52 gelabeld
Dekking energielabels
40,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beugt
Labelverdeling Beugt
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%2
A+++7,7%4
A+1,9%1
A13,5%7
B5,8%3
C17,3%9
D7,7%4
E13,5%7
F11,5%6
G17,3%9
Totaal gelabeld100%52
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%206
A+++8,8%682
A++1,5%115
A+3,7%289
A33,4%2.592
B16,8%1.301
C20,2%1.569
D5,0%385
E3,3%254
F2,3%175
G2,3%181
Totaal gelabeld100%7.749
Energielabels Beugt vergeleken met Bernheze
LabelStavenBeugtBernheze
A++++3,8%2,7%
A+++7,7%8,8%
A++0,0%1,5%
A+1,9%3,7%
A13,5%33,4%
B5,8%16,8%
C17,3%20,2%
D7,7%5,0%
E13,5%3,3%
F11,5%2,3%
G17,3%2,3%

Beugt Bernheze

Deze verdeling gaat over de 40,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beugt vergeleken met Bernheze
BouwperiodeStavenBeugtBernheze
vóór 194550,0%4,6%
1945–19643,8%11,1%
1965–197425,0%15,1%
1975–19917,7%28,3%
1992–20051,9%14,4%
2006–20145,8%12,1%
2015 en later5,8%14,4%

Beugt Bernheze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beugt vergeleken met Bernheze
WoningtypeStavenBeugtBernheze
Vrijstaand80,8%27,3%
Twee-onder-een-kap17,3%26,0%
Hoekwoning0,0%10,1%
Tussenwoning0,0%21,3%
Appartement0,0%14,8%
Onbekend type1,9%0,4%

Beugt Bernheze

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
33
25,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
268 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Buitengebied Heeswijk-Dinther

Alle buurten in Bernheze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.