Groenpeil

Bernheze

Gemeente Bernheze in Noord-Brabant, 32.606 inwoners en 13.658 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
13.658
CBS 2025
Inwoners
32.606
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 479.000
CBS 2025
Label A of B
67,3%
van 7.758 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
56,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Bernheze
Labelverdeling Bernheze
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%208
A+++9,3%720
A++1,6%125
A+3,9%300
A33,1%2.571
B16,7%1.298
C20,1%1.556
D4,9%381
E3,2%251
F2,2%170
G2,3%178
Totaal gelabeld100%7.758
Energielabels in Bernheze
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++2,7%208
A+++9,3%720
A++1,6%125
A+3,9%300
A33,1%2.571
B16,7%1.298
C20,1%1.556
D4,9%381
E3,2%251
F2,2%170
G2,3%178

Deze verdeling gaat over de 56,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 7.758 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Bernheze
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19454,6%358
1945–196411,0%855
1965–197415,0%1.167
1975–199128,2%2.185
1992–200514,3%1.109
2006–201411,8%915
2015 en later15,1%1.169

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Bernheze
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand27,4%2.122
Twee-onder-een-kap25,6%1.989
Hoekwoning10,4%808
Tussenwoning21,4%1.658
Appartement14,8%1.147
Onbekend type0,4%34

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
7.593
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
36,7 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
55,6
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
111
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Bernheze

49 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
't Dorp42680,5%74,6%
't Vijfeiken17675,5%55,7%
Balledonk17844,9%60,1%
Bekerbuurt21570,1%76,3%
Beugt12834,0%41,4%
Broekhoek - Monseigneur van Den Hurklaan55684,1%52,0%
Buitenpas - Noordrand29286,3%55,1%
Componistenbuurt24641,6%55,7%
De Beemd83480,0%80,3%
De Bleeken - 't Grolder10552,2%43,8%
De Hoef20341,4%42,9%
De Hoef 117437,9%50,0%
De Hoef 2488100,0%61,5%
De Velft12630,0%55,6%
De Zeis26388,2%71,1%
De abdij40960,2%32,5%
Den Berg26041,9%64,2%
Donzel18744,4%43,3%
Eikenhoek19049,4%43,7%
Graaf Wernerstraat19139,5%67,5%
Graanbuurt16369,2%63,8%
Groote Heide23572,3%43,0%
Heelwijk35473,0%71,2%
Heeswijkse Bosschen13244,8%43,9%
Heilaren34189,7%48,4%
Heilige Stok - Kerkstraat18760,0%53,5%
Het Rul23072,9%56,1%
Hoge Akkers20852,2%55,3%
Hoofdstraat21148,6%49,8%
Hooge Wijst - De Vorssel11563,0%40,0%
Hopveld - Muggenhoek23458,1%53,0%
Kennedystraat26775,9%62,2%
Kerkveld21650,0%57,4%
Kleinwijk20678,6%50,0%
Laar38776,4%69,0%
Loosbroek40464,8%44,3%
Maxend24568,8%65,3%
Menzel15437,3%43,5%
Oranjebuurt32659,8%71,8%
Oranjewijk33747,1%55,5%
Rodenburg31184,2%46,9%
Schoonstraat18660,7%62,9%
St. Servatius - Schoonstr - Den Dolvert34552,9%50,4%
Van 't Rijk24046,5%77,9%
Vorstenbosch57758,7%48,7%
Wagnerplein13166,7%64,1%
Weijen West29575,9%54,9%
Zoggel - Berkt21551,9%35,8%
Zwarte Molen28996,2%90,3%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Bernheze

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.