Groenpeil

Maxend in Bernheze

Buurt in wijk Kern Nistelrode, gemeente Bernheze, postcodegebied 5388. 495 inwoners in 245 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 162 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
245
CBS 2025
Inwoners
495
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 456.000
CBS 2025, gemeente € 479.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
69,8%
EP-Online, 162 gelabeld
Dekking energielabels
66,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Maxend
Labelverdeling Maxend
LabelAandeelWoningen
A+++6,8%11
A++4,9%8
A+8,0%13
A30,2%49
B19,8%32
C24,7%40
D1,9%3
E3,1%5
G0,6%1
Totaal gelabeld100%162
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
Ter vergelijking: gemeente Bernheze
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%206
A+++8,8%682
A++1,5%115
A+3,7%289
A33,4%2.592
B16,8%1.301
C20,2%1.569
D5,0%385
E3,3%254
F2,3%175
G2,3%181
Totaal gelabeld100%7.749
Energielabels Maxend vergeleken met Bernheze
LabelStavenMaxendBernheze
A++++0,0%2,7%
A+++6,8%8,8%
A++4,9%1,5%
A+8,0%3,7%
A30,2%33,4%
B19,8%16,8%
C24,7%20,2%
D1,9%5,0%
E3,1%3,3%
F0,0%2,3%
G0,6%2,3%

Maxend Bernheze

Deze verdeling gaat over de 66,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Maxend vergeleken met Bernheze
BouwperiodeStavenMaxendBernheze
vóór 19452,5%4,6%
1945–196413,6%11,1%
1965–19744,9%15,1%
1975–199112,3%28,3%
1992–20050,0%14,4%
2006–201457,4%12,1%
2015 en later9,3%14,4%

Maxend Bernheze

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 57,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Maxend vergeleken met Bernheze
WoningtypeStavenMaxendBernheze
Vrijstaand16,7%27,3%
Twee-onder-een-kap15,4%26,0%
Hoekwoning4,3%10,1%
Tussenwoning13,0%21,3%
Appartement41,4%14,8%
Onbekend type9,3%0,4%

Maxend Bernheze

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
85
34,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 55,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
308 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kern Nistelrode

Alle buurten in Bernheze

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.