Groenpeil

Ewijk-Vording-3 in Beuningen

Buurt in wijk Ewijk, gemeente Beuningen, postcodegebied 6644. 860 inwoners in 387 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 283 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,2%.

Woningen
387
CBS 2025
Inwoners
860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 374.000
CBS 2025, gemeente € 416.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
62,9%
EP-Online, 283 gelabeld
Dekking energielabels
73,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ewijk-Vording-3
Labelverdeling Ewijk-Vording-3
LabelAandeelWoningen
A+++1,4%4
A++0,4%1
A+0,4%1
A25,1%71
B35,7%101
C35,7%101
D1,1%3
G0,4%1
Totaal gelabeld100%283
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
Ter vergelijking: gemeente Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,2%85
A+3,3%230
A33,4%2.323
B24,9%1.733
C25,6%1.783
D4,2%289
E1,6%114
F1,0%68
G1,5%101
Totaal gelabeld100%6.962
Energielabels Ewijk-Vording-3 vergeleken met Beuningen
LabelStavenEwijk-Vording-3Beuningen
A++++0,0%1,0%
A+++1,4%2,4%
A++0,4%1,2%
A+0,4%3,3%
A25,1%33,4%
B35,7%24,9%
C35,7%25,6%
D1,1%4,2%
E0,0%1,6%
F0,0%1,0%
G0,4%1,5%

Ewijk-Vording-3 Beuningen

Deze verdeling gaat over de 73,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ewijk-Vording-3 vergeleken met Beuningen
BouwperiodeStavenEwijk-Vording-3Beuningen
vóór 19451,8%3,5%
1945–19640,7%5,3%
1965–19740,4%12,0%
1975–199182,0%44,0%
1992–200513,8%16,3%
2006–20140,0%12,4%
2015 en later1,4%6,4%

Ewijk-Vording-3 Beuningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 82,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ewijk-Vording-3 vergeleken met Beuningen
WoningtypeStavenEwijk-Vording-3Beuningen
Vrijstaand18,0%16,7%
Twee-onder-een-kap19,4%24,2%
Hoekwoning8,5%9,3%
Tussenwoning43,5%28,0%
Appartement10,6%21,0%
Onbekend type0,0%0,8%

Ewijk-Vording-3 Beuningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
113
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
521 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ewijk

Alle buurten in Beuningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.