Groenpeil

Beuningen

Gemeente Beuningen in Gelderland, 26.749 inwoners en 11.556 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
11.556
CBS 2025
Inwoners
26.749
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025
Label A of B
66,5%
van 6.948 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
60,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Beuningen
Labelverdeling Beuningen
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,3%88
A+3,4%235
A33,4%2.324
B25,0%1.738
C25,3%1.761
D4,1%287
E1,7%115
F1,0%68
G1,4%96
Totaal gelabeld100%6.948
Energielabels in Beuningen
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,0%67
A+++2,4%169
A++1,3%88
A+3,4%235
A33,4%2.324
B25,0%1.738
C25,3%1.761
D4,1%287
E1,7%115
F1,0%68
G1,4%96

Deze verdeling gaat over de 60,1% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.948 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Beuningen
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19453,6%248
1945–19645,3%366
1965–197412,1%838
1975–199144,0%3.055
1992–200516,4%1.136
2006–201412,3%855
2015 en later6,5%450

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Beuningen
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand16,7%1.162
Twee-onder-een-kap24,1%1.674
Hoekwoning9,4%655
Tussenwoning27,9%1.940
Appartement21,0%1.458
Onbekend type0,8%59

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
5.571
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
24,1 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
48,2
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
107
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Beuningen

32 buurten met voldoende data. 12 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Beuningen-Aalsterveld29066,7%64,1%
Beuningen-Beuningse Plas1.04496,8%54,4%
Beuningen-Blanckenburgh34374,0%66,2%
Beuningen-Buitengebied Noord17839,3%34,3%
Beuningen-Centrum61183,5%74,5%
Beuningen-Centrum Oost74943,9%49,5%
Beuningen-De Haaghe16780,6%40,1%
Beuningen-De Hutgraaf141100,0%72,3%
Beuningen-Den Balmerd38088,8%68,4%
Beuningen-Duivenkamp40658,8%63,3%
Beuningen-Heuve-128862,0%56,6%
Beuningen-Heuve-218059,3%50,6%
Beuningen-Heuve-314479,6%34,0%
Beuningen-Heuve-414193,0%50,4%
Beuningen-Hoeve-117740,7%66,7%
Beuningen-Hoeve-224747,9%59,1%
Beuningen-Hoeve-310071,4%63,0%
Beuningen-Olden Tempel62777,2%74,8%
Beuningen-Tinnegieter76554,9%53,3%
Beuningen-Viermorgen55175,1%68,6%
Ewijk-Buitengebied Zuid-17440,0%40,5%
Ewijk-Centrum41456,4%57,0%
Ewijk-Den Elt10589,3%53,3%
Ewijk-Keizershoeve45199,4%70,7%
Ewijk-Veluwstraat7541,9%41,3%
Ewijk-Vording-229848,0%60,1%
Ewijk-Vording-338763,0%73,4%
Weurt-Noord26452,9%52,3%
Weurt-Zuid71839,2%52,9%
Winssen-Buitengebied Noord12825,5%36,7%
Winssen-Buitengebied Zuid-115012,3%81,3%
Winssen-Centrum69557,2%51,8%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Beuningen

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.