Groenpeil

Leidsevaart- Bloemhof in Bloemendaal

Buurt in wijk Wijk 04 Bennebroek, gemeente Bloemendaal, postcodegebied 2121. 1.040 inwoners in 438 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 266 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 33,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 44,2%.

Woningen
438
CBS 2025
Inwoners
1.040
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 569.000
CBS 2025, gemeente € 919.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
33,5%
EP-Online, 266 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Leidsevaart- Bloemhof
Labelverdeling Leidsevaart- Bloemhof
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%1
A++0,4%1
A+0,8%2
A20,7%55
B11,3%30
C21,1%56
D18,8%50
E15,4%41
F6,8%18
G4,5%12
Totaal gelabeld100%266
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
Ter vergelijking: gemeente Bloemendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++1,1%70
A++1,2%78
A+3,6%230
A24,1%1.523
B14,0%884
C22,5%1.418
D11,4%717
E8,9%562
F6,8%431
G6,3%397
Totaal gelabeld100%6.312
Energielabels Leidsevaart- Bloemhof vergeleken met Bloemendaal
LabelStavenLeidsevaart- BloemhofBloemendaal
A++++0,0%0,0%
A+++0,4%1,1%
A++0,4%1,2%
A+0,8%3,6%
A20,7%24,1%
B11,3%14,0%
C21,1%22,5%
D18,8%11,4%
E15,4%8,9%
F6,8%6,8%
G4,5%6,3%

Leidsevaart- Bloemhof Bloemendaal

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Leidsevaart- Bloemhof vergeleken met Bloemendaal
BouwperiodeStavenLeidsevaart- BloemhofBloemendaal
vóór 194518,0%36,7%
1945–196453,0%13,8%
1965–19740,0%8,1%
1975–199121,1%19,7%
1992–20057,5%7,0%
2006–20140,4%8,3%
2015 en later0,0%6,4%

Leidsevaart- Bloemhof Bloemendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 53,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Leidsevaart- Bloemhof vergeleken met Bloemendaal
WoningtypeStavenLeidsevaart- BloemhofBloemendaal
Vrijstaand3,0%13,7%
Twee-onder-een-kap19,9%19,4%
Hoekwoning15,8%11,2%
Tussenwoning39,1%22,4%
Appartement22,2%32,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Leidsevaart- Bloemhof Bloemendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
95
21,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
290 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Bennebroek

Alle buurten in Bloemendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.