Groenpeil

Bloemendaal

Gemeente Bloemendaal in Noord-Holland, 23.592 inwoners en 10.389 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
10.389
CBS 2025
Inwoners
23.592
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 919.000
CBS 2025
Label A of B
44,2%
van 6.312 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
60,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Bloemendaal
Labelverdeling Bloemendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++1,1%70
A++1,2%78
A+3,6%230
A24,1%1.523
B14,0%884
C22,5%1.418
D11,4%717
E8,9%562
F6,8%431
G6,3%397
Totaal gelabeld100%6.312
Energielabels in Bloemendaal
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++1,1%70
A++1,2%78
A+3,6%230
A24,1%1.523
B14,0%884
C22,5%1.418
D11,4%717
E8,9%562
F6,8%431
G6,3%397

Deze verdeling gaat over de 60,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.312 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Bloemendaal
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194536,7%2.316
1945–196413,8%872
1965–19748,1%510
1975–199119,7%1.244
1992–20057,0%442
2006–20148,3%522
2015 en later6,4%406

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Bloemendaal
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand13,7%867
Twee-onder-een-kap19,4%1.223
Hoekwoning11,2%710
Tussenwoning22,4%1.416
Appartement32,6%2.057
Onbekend type0,6%39

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
3.070
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
12,7 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
29,6
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
107
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Bloemendaal

21 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Aerdenhout-Centrum1.05130,8%50,9%
Aerdenhout-Noord28828,0%55,9%
Aerdenhout-West34722,5%62,8%
Aerdenhout-Zuid26180,8%79,7%
Bloemendaal1.75024,8%54,3%
De Rijp72100,0%93,1%
Duinlustpark44851,1%71,2%
Leidsevaart- Bloemhof43833,5%60,7%
Meerwijk65244,1%54,3%
Oldenhove22633,5%81,9%
Oude Kern Bennebroek68850,9%69,0%
Overveen1.57540,0%53,1%
Park Lokhorsterduin17495,3%98,3%
Provinciaal Ziekenhuis30892,3%54,9%
Veen en Duin27730,1%70,8%
Verspreide huizen Bloemendaal5946,4%100,0%
Verspreide huizen Vogelenzang12550,0%46,4%
Villawijk Bijweg11913,1%51,3%
Villawijk Het Duin37134,6%56,9%
Vogelenzang90852,7%66,1%
Wildhoef20487,7%95,6%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Bloemendaal

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.